NIEDZIELA PALMOWA – TRANSMISJA MSZY ŚW. Z KOŚCIOŁA WNMP W OPOLU LUBELSKIM

Kraj rodzinny matki mej… – koncert Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA

Nie ma nic piękniejszego niż podróż do głębi naszego kulturalnego dziedzictwa poprzez dzieła wielkich kompozytorów. Kraj rodzinny matki mej, to tytuł wyjątkowego koncertu Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA, który odbędzie się już niedługo i stanowi doskonałą okazję, by na nowo odkryć bogactwo polskiej muzyki i poezji.

Chór Lutnia powstał w 2010 roku i już na samym początku swojej działalności zyskał uznanie wśród publiczności oraz branży muzycznej. Założyciele wychodzili naprzeciw potrzebom mieszkańców miasta, pragnących razem kolędować, wspólnie śpiewać patriotyczne pieśni czy też uczestniczyć w wystawianiu dzieł oratoryjnych. Grupie przewodzi znakomicie wykształcony artysta Marek Szulewski, który zatroszczył się o najwyższy poziom repertuaru i wykonania.

Koncert pt. Kraj rodzinny matki mej to swoisty hołd dla polskich korzeni oraz tradycji, zawarty zarówno w utworach Stanisława Moniuszki, jak i mniej znanych kompozytorów. To również wyraz miłości do ojczyzny, ukazany poprzez poetyckie słowa, które ożywiają w chwiliby uściskane sercem oraz przekonanie orkiestry, że warto pielęgnować wspólną pamięć.

W programie przewidziano bogaty repertuar utworów. Usłyszymy m.in pieśń Kraj rodzinny matki mej, opartą na wierszu Czesława Miłosza i śpiewającą o pięknie polskiej przyrody. Słuchacze będą mogli również zatopić się w dźwiękach mniej znanych ballad i wokalizów, niosących ze sobą emocje wynikające z przeżyć artystów.

Warto podkreślić, że koncert to również pretekst do promowania literatury polskiej i jej związku z muzyką. W ten sposób Miejski Chór Mieszanego LUTNIA pragnie oddać hołd zarówno poetom jak i kompozytorom, którzy wspólnymi siłami tworzyli wiekopomne arcydzieła.

Koncert Kraj rodzinny matki mej to wydarzenie, które stanowi świetną okazję dla wszystkich miłośników muzyki chóralnej oraz patriotycznych pieśni. Warto więc wybrać się na spektakl Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA i cieszyć się tym niecodziennym przedsięwzięciem artystycznym.

Bądźmy razem i śpiewajmy razem! Zapraszamy na Kraj rodzinny matki mej – koncert Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA.

„Kraj rodzinny matki mej… – koncert Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które odbędzie się w naszym mieście. Mowa tutaj o koncercie Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA, który odbędzie się pod hasłem „Kraj rodzinny matki mej…”. Serdecznie zapraszamy już dziś do zapisania tej daty w swoim kalendarzu!

LUTNIA to zespół artystyczny, który od lat gromadzi miłośników śpiewu chóralnego i przyciąga coraz większą rzeszę fanów. Zespół założony został w 1985 roku, a od tego czasu prowadzi działalność nieprzerwaną, szczycąc się szeregiem imponujących osiągnięć na polu muzyki chóralnej. LUTNIA to zatem jawna odpowiedź na pytanie o wartość miłości do muzyki oraz pasji na rzecz jej szerzenia.

Koncert „Kraj rodzinny matki mej…” to kolejna okazja do podziwiania talentu i umiejętności tego wyjątkowego zespołu. Poświęcony będzie on pieśniom patriotycznym i pieśniom ludowym całej Polski. Jego celem jest ukazanie bogactwa kultury narodowej, awaking uczuć patriotycznych, a także wzruszenie serc słuchaczy , którzy na to wydarzenie się wybiorą.

W koncercie, oprócz utworów o tematyce patriotycznej, będziemy mieli także okazję posłuchać utworów nawiązujących do piękna polskiej przyrody, do tradycji i kultury naszego kraju. Wykonawcy zadbają o to, aby każdy z utworów przekazał widzom emocje oraz uczucia płynące z serca każdej Polki i Polaka.

Miejski Chór Mieszany LUTNIA do tego wyjątkowego koncertu przygotowywał się z ogromną starannością. Właśnie dlatego wierzymy, że będzie to doskonała okazja dla każdego, kto pragnie spędzić czas w kameralnej atmosferze, rozkoszując się wyjątkowym brzmieniem przepięknego śpiewu chóralnego.

Zapraszamy serdecznie na ten niezapomniany wieczór muzyczny. Przekonajmy się wspólnie, że nasza polska muzyka chóralna ma się dobrze, a Miejski Chór Mieszany LUTNIA to jeden z najlepszych ambasadorów tej sztuki.

Koncert „Kraj rodzinny matki mej…” odbędzie się w (data) o godz. (czas) w (miejsce). Bilety są już dostępne w sprzedaży. Nie przegap tej okazji i wprowadź retro impresje do swojego życia już dziś!