Materace w Opolu – 5 cech, które należy sprawdzić przed zakupem

157
0
Udostępnij:

Zakup nowego materaca to spory wydatek, a co ważniejsze – decyzja na lata, która będzie miała wpływ na twój komfort i zdrowie. Koniecznie musisz więc starannie przemyśleć swój wybór. Dostępne materace w Opolu to szeroki wachlarz rozmaitych opcji. Na którą z nich się zdecydować? Wszystko zależy od twoich osobistych potrzeb oraz preferencji. Poniżej znajdziesz 5 istotnych cech, które należy sprawdzić przed zakupem materaca dla siebie.

Rodzaj materaca i komponenty użyte do jego produkcji

Pierwszą kwestią, która powinna decydować o doborze podłoża do spania, jest jego budowa. Materace w Opolu to modele piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe – naprawdę jest w czym wybierać! Każdy z tych rodzajów odznacza się unikalnymi cechami, które trafiają w potrzeby i gusta różnych użytkowników. Jeśli poszukujesz podłoża, które zapewni dobre podparcie dla twojego kręgosłupa, a przy tym doskonale dopasuje się do ciężaru twojego ciała, postaw na model sprężynowy o konstrukcji kieszeniowej. Przykładem jest materac Hilding Fandago odznaczający się doskonałą elastycznością punktową i podwyższoną twardością. A może twoim priorytetem jest nieziemski komfort i marzysz o materacu, który delikatnie będzie otulał twoje ciało? Zdecyduj się na model piankowy, taki jak Hilding Rumba. Termoelastyczna pianka reaguje nie tylko na ciężar, ale też temperaturę ciała. Zanim zdecydujesz się na kupno konkretnego podłoża do snu, koniecznie upewnij się, że komponenty użyte do jego produkcji są najwyższej jakości. Dla przykładu wszystkie materace Hilding Anders – Sleeping House są produkowane z dobrych gatunkowo surowców i posiadają certyfikat Oeko-Tex. Potwierdza on, że materiały wchodzące w ich skład są wolne od substancji szkodliwych dla zdrowia.

Stopień twardości i wymiary materaca

Stopień twardości materaca ma kluczowe znaczenie podczas zakupu. Ogólna zasada mówi, że osoby o większej masie ciała powinny korzystać z materacy twardych i bardzo twardych. Z kolei użytkownicy o standardowej lub niższej wadze mogę wybierać modele średnio twarde lub miękkie. Twardość każdego materaca oznaczona jest literą H oraz cyfrą porządkową – im wyższa cyfra, tym twardszy materac. A co można powiedzieć o wymiarach podłoża do snu? Materac powinien być na tyle duży, by umożliwiać ci swobodny wypoczynek. Standardowy materac jednoosobowy ma szerokość 90 centymetrów, natomiast dwuosobowy – co najmniej 180 centymetrów. Długość powinna wynosić minimum 200 centymetrów. Materace dostępne na Materaceopole.pl występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz idealny model dla siebie. Jeśli interesują cię wysokiej jakości materace w Opolu, zwróć szczególną uwagę na modele marki Hilding. Te renomowane produkty znajdziesz także pod takimi nazwami, jak Natura, Galaxy, Sleepmed, FitSleep, Pan Materac oraz Senpo.

Funkcjonalność to podstawa!

Długo można by pisać o tym, jak wybrać idealny materac do spania. Przede wszystkim należy pamiętać, że podłoże do snu musi być funkcjonalne. Cierpisz na alergię, a twoja skóra jest skłonna do podrażnień? Koniecznie zdecyduj się na materac o właściwościach antyalergicznych, na przykład model lateksowy Hilding Melody. W podłożu znajdują się niewielkie otwory, które umożliwiają dobrą wentylację wkładu i przeciwdziałają rozwojowi bakterii. Zależy ci na nowoczesnym i wielofunkcyjnym materacu? Świetnym wyborem będzie model hybrydowy, taki jak Hilding Electro, który łączy w sobie zalety podłoża sprężynowego i piankowego. Nie musisz się ograniczać! W zależności od potrzeb możesz dopasować jego twardość aż na 6 poziomach, by zapewnić sobie maksimum komfortu.

Napisz komentarz

Udostępnij: