Przeludnienie to fikcja. Nie daj sobą manipulować

Udostępnij:
Czy nasza planeta jest aż tak przerażająco zaludniona, i czy należy wierzyć samozwańczym – bardzo bogatym – „zbawcom”, sugerującym, że to poważny problem stojący przed ludzkością?
Większość ziemi jest całkowicie pozbawiona jakiejkolwiek ludzkiej obecności.
„Okazuje się, że wcale nie jest nas aż tak dużo, a wręcz przeciwnie, bo Ziemia wydaje się być wyludnioną planetą. Dlaczego? Ponieważ połowa populacji świata mieszka zaledwie na 1 procencie powierzchni lądów. Co więcej, połowa ludności zamieszkuje Azję, a dokładniej zaledwie 6 krajów, gdzie mieszka 46 procent światowej populacji.
Gdy mówimy, że Chiny i Indie są najludniejszymi krajami na świecie, zamieszkiwanymi w sumie przez 2,5 miliarda osób, mamy na myśli gigantyczne obszary tych krajów, które należą do największych na świecie. Jednak w rzeczywistości zdecydowana większość ludności zamieszkuje zaledwie ułamek powierzchni tych państw.
Tymczasem Europę może czekać wymarcie, ponieważ liczba ludności wciąż spada.”
Ps. „Wykonaj lot samolotem nad Ameryką i wyjrzyj przez okno. Przez większość lotu zobaczysz pustą, nie zamieszkałą przestrzeń. To samo dotyczy reszty świata. Australia, Rosja, Indie, Chiny, Ameryka, Afryka to w większości dzika przyroda. Nasza planeta nie jest tak zaludniona, jak np. Bill Gates chce, żebyśmy wierzyli.”
źródło: Publikacje internetowe

Ziemia w nocy w 2016 roku. Fot. NASA / NOAA / Suomi NPP / EOSDIS / GSFC.


Napisz komentarz

Udostępnij: