Film z rodzinnego pikniku nad Zalewem w Lublinie zablokowany na YouTube.. Cenzura? Poprawność? Dokąd to zaprowadzi?

Udostępnij:
FILM ZABLOKOWANY NA YOUTUBE! Przerażające! Za co? Rozumiem, że jestem amatorem w kwestii publicystycznej i dziennikarskiej, ale czy aż tak niegodnym bytu w serwisie społecznościowym? Gdzie my żyjemy? I kim my jesteśmy dla tych elit? To idzie w bardzo złym kierunku i bez opamiętania, co będzie dalej? Co zrobią z umysłami i wolnością naszych dzieci i kolejnych pokoleń?
Poważnie, to wygląda jak smutny żart, ale to prawda. Kilka ujęć z telefonu, nagranych na pikniku zostało zakazane przez YouTube. Konto zablokowane na dwa tygodnie, serwis Youtube ostrzega, że następnym razem zlikwiduje całkiem oficjalne konto Paweł Januszek vlog. Za co? Mam za sobą teraz już dwa ostrzeżenia na YT i groźbę usunięcia całkowicie konta. Konta na których jest ponad 500 materiałów, przede wszystkim na tematy lokalne, kulturalne, charytatywne, społeczne, sportowe, dotyczące mojej miejscowości. Pierwsze ostrzeżenie było za cytat „Warto Rozmawiać” Pospieszalskiego, a drugie właśnie za ten pogodny filmik z wczorajszego pikniku rodzinnego wolnych ludzi. To robi się coraz bardziej totalitarne. Wolność słowa – nikt u władzy nie stoi na jej straży!
Opis z YouTube, jeszcze zanim usunęli film i zagrozili usunięciem konta:
Migawka” ze spotkania nad Zalewem Zemborzyckim „Rodzinny Piknik Wolnych Ludzi”. Lublin 16.05.2021
Spontaniczne spotkanie, a zarazem spontaniczne nagranie, bo decyzja o wyjeździe finalnie zapadła na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia. Niestety, część ujęć i zarejestrowana rozmowa (z przedstawicielami Konfederacji Korony Polskiej) pozostanie wyłącznie w pamięci uczestników, gdyż zawiódł czynnik techniczny. 🙁 Szkoda, jednak liczę, że będzie jeszcze nie jedna okazja porozmawiać i nagrać wywiady.
Doświadczenia z nowym sprzętem do robienia lajfów w internecie całkiem okej, jednak trafiają się jeszcze niespodzianki. No i do tej pory nigdy nie pozostawiłem statywu do kamery w domu, a z tego co widzę nie powinienem tego robić, ponieważ „to niewygodna jest i problematyczna”, no i ręka może zemdleć. 🙂 Statyw ważna i pomocna rzecz.
Lublin / 16.05.2021
Tu film dostępny na Facebooku: Póki co???

Napisz komentarz

Udostępnij: