Osadzeni z ZK Opole Lubelskie wykonali zakładki do książek dla najmłodszych czytelników

Udostępnij:

Mała zachęta do czytania książek.
Zakład Karny w Opolu Lubelskim bardzo chętnie włącza się w różnego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu pomoc dzieciom. Tym razem skazani w ramach zrealizowanego w 2020 roku programu resocjalizacji „Przerwa na czytanie” z wielkim zaangażowaniem przygotowali zakładki do książek.

Zakładki wykonane metodą decoupage przygotowano dla najmłodszych czytelników korzystających z zasobów bibliotecznych znajdujących się w Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim. Będą one małymi niespodziankami zachęcającymi dzieci do sięgania po ulubione lektury. Nadmienić należy, iż różni badacze określają książkę jako najbardziej wartościowy element psychicznego i kulturalnego rozwoju czytelnika. Odpowiednio dobrana lektura pomaga w kształtowaniu charakteru człowieka, jego wrażliwości etycznej i estetycznej, wyobraźni i logiki myślenia, a także m.in. rozumieć innych poprzez konfrontacje postaw z postawami książkowych bohaterów, rozwija wrażliwość na po+prawność języka i ortografii, wzbogaca słownictwo i styl wypowiedzi, uczy odróżniać dobro od zła.

W dniu 28.01.2021 przekazano na ręce Pani Małgorzaty Pidek 150 kolorowych zakładek do książek dedykowanych najmłodszym czytelnikom. Proces ozdabiania drewnianych elementów wymagał od osadzonych wiele cierpliwości, precyzji oraz wyobraźni. Mamy więc nadzieję, iż dzieciom spodobają się te małe prezenty i będą je wykorzystywały podczas czytania ulubionych książeczek.

„Książka i możność czytania – to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”
Maria Dąbrowska

źródło/foto: ZK w Opolu Lubelskim / opracowanie: kpt. Ewa Jurak


Napisz komentarz

Udostępnij: