Nagradzany film dokumentalny izraelskiego reżysera o antysemityzmie.

329
0
Udostępnij:
Skąd się bierze negatywna narracja i przedstawianie Polaków jako niebezpiecznych wobec narodu żydowskiego? Być może ten fragment filmu rzuca na to światło i daje jakąś odpowiedź na to pytanie.
Fragment filmu ukazuje m.in. to w jaki sposób dzieci i młodzież z Izraela poddawana jest manipulacji i dezinformacji na temat Polski i Polaków. To przykre, ale i niesprawiedliwe wobec Tych młodych ludzi.
Ciekawostką jest, że żydowski reżyser Yoav Shamir sam wielokrotnie oskarżany był o antysemityzm.
Film został wyróżniony dwudziestoma nagrodami, m.in. nagrodą za najlepszy film dokumentalny na festiwalu Asia Pacific Screen Awards i na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym
„Zniesławienie” to film nakręcony przez nagradzanego izraelskiego reżysera Yoav Shamira. Tematem filmu jest antysemityzm i jego wpływ na politykę Izraela i Stanów Zjednoczonych a także innych rządów na całym świecie.
Reżyser próbuje odpowiedzieć na pytanie na ile holocaust i ciągłe przywoływanie przeszłości zdominowało umysły dzisiejszych Żydów. Cały film dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=lUBBp4KvZ3E pokazuje jak wielkie wysiłki podejmowane są by stale przypominać o erze nazistowskiej, żydowskim cierpieniu i winie, rzekomo spływającej na wszystkie narody.

Napisz komentarz

Udostępnij: