Transmisje Mszy Św. z Kościoła p.w. WNMP w Opolu Lubelskim

678
0
Udostępnij:

Drodzy internauci.

Od momentu ogłoszenia pandemii i stanu epidemicznego staram się wraz z życzliwymi osobami i Księżmi z naszej Parafii prowadzić transmisje z Kościoła w Opolu Lubelskim. Usłyszałem z tego tytułu wiele ciepłych słów wdzięczności i wsparcia.

Minęło już 10 miesięcy od pierwszej transmisji, kiedy to w rozmowie z Księdzem Marcinem postanowiliśmy dać możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej osobom, które wówczas nie mogły wziąć udziału we Mszach Św. w innej formie niż zdalna – internetowa. Okazało się, że transmisje, choć nie są w stanie zastąpić realnej obecności w Kościele, to jednak mają swoją wagę i dużą wartość dla wiernych. Nawet przebywających na odległych kontynentach, a przede wszystkim w szpitalach, lub zmuszonych z rożnych niezależnych od nich przyczyn przebywać domach.

Chciałbym zwrócić się do Państwa z prośbą, abyśmy wspólnie ufundowali i oddali do dyspozycji Duszpasterzy sprzęt do transmisji niedzielnych i świątecznych Mszy Świętych z naszego opolskiego Kościoła.

Chodzi mianowicie o zakup i zainstalowanie kamery oraz osprzętu do transmisji „na stałe”. Tak zainstalowana kamera ułatwi osobom, które nie mogą uczestniczyć w Nabożeństwach osobiście, kontakt z naszym Kościołem i ze Wspólnotą Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu Lubelskim.

Ze swojej strony wniosę realizację techniczną całego przedsięwzięcia oraz obsługę serwisową. Niestety nie jestem w stanie zapewnić środków na zakup urządzeń, więc prośba do wszystkich, którzy maja możliwość wesprzeć ten projekt.

Koszt zakupu takiej instalacji wg mojego rozeznania może rozpocząć się od około 2000zł. Większa kwota może dać możliwość nabycia i instalacji lepszego jakościowo sprzętu.

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na realizację tego przedsięwzięcia.

Indywidualny numer konta zrzutki: 32 1750 1312 6884 4603 1054 2930
Gorąco zachęcam do wsparcia. Paweł Januszek.

Link: https://zrzutka.pl/3cbjf5


 

Napisz komentarz

Udostępnij: