Udaremniono przemyt amfetaminy do Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

338
0
Udostępnij:


Amfetamina w zakreślaczach. Nie brakuje pomysłów osobom próbującym przemycić za więzienny mur środków odurzających. Kolejna taka próby została udaremniona przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

Czujne oko funkcjonariusza. Profesjonalizm, rzetelność i czujne oko funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim zapobiegło przemytowi niedozwolonej substancji mającej istotny wpływ na bezpieczeństwo jednostki penitencjarnej.
Podczas rutynowej kontroli paczki z artykułami biurowymi adresowanej do osadzonego, funkcjonariusze ujawnili w zakreślaczach proszek koloru białego o łącznej wadze 10,5 g. Wstępne badanie narkotestem wykazało amfetaminę. Ujawnioną substancję zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom Policji.

W trosce o bezpieczeństwo. Funkcjonariusze codziennie podejmują szereg działań i czynności, aby substancji niedozwolonych i przedmiotów niebezpiecznych było na terenie jednostki jak najmniej. Codziennie kontrolowane są cele mieszkalne czy miejsca pracy osadzonych. Ponadto wszystkie osoby ubiegające się o wejście na teren także poddawane są kontroli. Do tych czynności wykorzystywane są psy specjalne i specjalistyczne urządzenia, a nasi funkcjonariusze ciągle podnoszą swoje umiejętności by w tych działaniach być jeszcze bardziej skutecznymi i profesjonalnymi.

Tylko w tym roku jest to 26 udaremniona przez funkcjonariuszy z naszych jednostek próba przemytu substancji niedozowolonej.

Opracowanie pochodzi z serwisu internetowego sw.gov.pl: kpt. Edyta Radczuk
źródło/zdjęcia: ZK Opole Lubelskie (październik)


 

Napisz komentarz

Udostępnij: