Pedagodzy i rodzice chorych uczniów krakowskiej szkoły obawiają się o zdrowie dzieci.

260
0
Udostępnij:

Wdrażanie bezprzewodowej sieci telefonii komórkowej ma zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Ci drudzy uważają, że powinniśmy najpierw dokładnie zbadać wpływ nowej technologii na środowisko oraz zdrowie człowieka. Są wręcz grupy, które twierdzą wprost, że ta technologia zabija, wywołując groźne choroby, w tym nowotwory.
Skąd tyle wątpliwości i obaw? Prawdopodobnie z powodu braku rzetelnej informacji w przestrzeni publicznej. Z jednej strony wskazuje się, iż brak jest jednoznacznych dowodów na poparcie tez przeciwników instalacji anten nadawczo-odbiorczych. Z drugiej strony sieci są masowo instalowane, nierzadko przy społecznych sprzeciwach i protestach ludności. Być może problem z zagrożeniami nie istnieje, jednak duża część społeczeństwa ma prawo mieć wątpliwości i oczekiwać rzetelnych wyjaśnień.
Poniżej materiał dotyczy sprzeciwu pedagogów i rodziców chorych dzieci z krakowskiej szkoły, którzy mają wątpliwości i obawy, w związku z zainstalowaną anteną sieci telefonii komórkowej w pobliżu szkoły integracyjnej:

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=UviZ-0DuD9A

Donate/wspieraj projekt Opolska TV: http://zrzutka.pl/opolskatv

źródło: TVP Kraków


Napisz komentarz

Udostępnij: