Obiady dla służb. Opolskie szkoły podstawowe przygotowują posiłki

395
0
Udostępnij:


Od momentu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii w Polsce, minęło już pięć tygodni. Każdego kolejnego dnia przekonujemy się, jak cenne jest nasze zdrowie, wspólne bezpieczeństwo, ale także jak istotna jest współpraca i wzajemna pomoc w tym trudnym okresie.
Przykładem takiej współpracy i wykorzystania posiadanych zasobów, które w okresie kwarantanny zostały oderwane od normalnego funkcjonowania, są stołówki szkolne. Kuchnie w szkołach przestały serwować obiady dla uczniów, gdyż są oni zmuszeni przebywać w domach. Z inicjatywy władz samorządowych, Sławomira Plisa Burmistrza Opola Lubelskiego, opolskie szkoły podstawowe, czyli SP nr 1 oraz SP nr 2 w Opolu Lubelskim, a w tym przypadku kadra i infrastruktura gastronomiczna zostały wzorcowo zaangażowane do działania.
Obie szkoły podstawowe w Opolu Lubelskim realizują akcję gotowania obiadów dla służb mundurowych, sanitarno-epidemiologicznych, a także służb ratowniczych zajmujących się lokalnie walką z epidemią. „Jedynka” rozpoczęła serwowanie posiłków na dwa tygodnie przed Wielkanocą. Po tym okresie przygotowywaniem obiadów dla służb zajęła się „Dwójka”.
– W ciągu dwóch tygodni wydaliśmy blisko 600 posiłków. Po świętach, przez następne dwa tygodnie, obiady będzie przygotowywać szkoła nr 2. Jesteśmy gotowi, aby kontynuować tę akcję ponownie, za dwa tygodnie – poinformowała nas pani Ilona Majak-Gierczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.
Oczywiście, zasady bezpieczeństwa, dezynsekcja, higiena i wszystkie wymogi na kuchni są ściśle przestrzegane – zapewnia dyrekcja.
– Nasza kuchnia każdego dnia wydaje ponad 70 posiłków dla służb, które postawione są do walki z epidemią – oświadczył pan Jerzy Kramek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.
Na pierwszej linii frontu walki z zagrożeniem epidemicznym stoją służby mundurowe i ratownicze, które na co dzień, nawet bez specjalnej mobilizacji, miewają trudne wyzwania i zadania. Tego typu inicjatywa oraz przykład zaangażowania obydwu szkół podstawowych jest wart uznania. Wkrótce, na portalu Opolska TV postaramy się przybliżyć inne lokalne akcje związane ze stawianiem czoła epidemii koronawirusa.
Autor: Opolska TV / Paweł Januszek

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: