[Wielki Tydzień] Transmisje z Kościoła WNMP w Opolu Lubelskim

933
0
Udostępnij:Informacja ze strony Parafii WNMP w Opolu Lubelskim:
Celebracje Świętego Triduum Paschalnego sprawowane w naszym kościele, transmitowane będą przez kanał Opolska TV.
W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie przez Jezusa Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy. Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 17.00. Zgodnie z zaleceniami, nie będzie przeniesienia Pana Jezusa do tzw. ciemnicy.
Wielki Piątek, dzień pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa. O godz. 7.30 Ciemna Jutrznia, sprawowana bez udziału wiernych. Droga krzyżowa będzie sprawowana o godz. 16.30, a po niej o godz. 17.00 liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i odśpiewanie gorzkich żali.
Wielki Piątek to dzień postu ścisłego, czyli wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby które ukończyły 14 rok życia. Natomiast postem czyli trzema posiłkami, w tym jednym do syta, zobowiązane są osoby w wieku do 18 do 59 lat. Nieprzestrzeganie tego prawa skutkuje grzechem ciężkim.
Wielka Sobota – dzień żałoby po śmierci Jezusa Chrystusa. O godz. 7.30 jutrznia bez udziału wiernych. W tym roku opuszczamy poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny tzw. „święconkę”. Przed śniadaniem niedzielnym, modlitwę wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła. Obrzęd ten, znajduje się na naszej stronie parafialnej.
Link: https://docs.google.com/document/d/1HTiOb2fSLwXG-44BcG8Jb8IO58jbauaDqyLJ9kdgzjo/edit?usp=sharing
– W celu umożliwienia wiernym adoracji, przy Grobie Pańskim, wnętrze kościoła będzie otwarte w sobotę od godz. 9.00 do 17.30.
Prosimy o przestrzeganie zalecenia, że równocześnie w kościele może przebywać tylko 5 osób, dlatego kontrolujmy się wzajemnie. Adoracja powinna przebiegać w ciszy i skupieniu.
W Wielką Sobotę, o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, kiedy będziemy obchodzić tajemnicę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Msze św. o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00. W kaplicy w Łaziskach Msza o godz. 11.00.

LINK DO TRANSMISJI

źródło: Parafia WNMP Opole Lubelskie

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: