Na terenie OPK stanęła wieża! 5G w Opolu Lubelskim?

2362
0
Udostępnij:


5G to piąta generacja ruchomych sieci telekomunikacyjnych, stanowiąca istotny krok w ewolucji dzisiejszych sieci LTE czwartej generacji. 5G jest projektowane do tego, aby sprostać bardzo dużemu wzrostowi transmisji danych oraz liczby połączeń wykorzystywanych w dzisiejszym nowoczesnym społeczeństwie, w tym zapewnić działanie Internetu Rzeczy z miliardami połączonych ze sobą urządzeń, a także umożliwić przyszłe innowacje.
Podobnie jak w innych częściach kraju, jak i na całym świecie, nie brakuje osób sceptycznie nastawionych i obawiających się wprowadzania tego typu infrastruktury technologicznej.
Pojawienie się masztu antenowego na terenie Opolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, podobnie jak w innych miejscowościach, zapewne wzbudzi niepokój części mieszkańców. Przeciwnicy wprowadzania LTE 5 generacji, wśród których są także działacze, politycy, posłowie na Sejm, wskazują w swoich publikacjach i wystąpieniach na zagrożenia jakie niesie pole elektromagnetyczne dla zdrowia ludzi, szkodliwość nowej technologii, która wymaga wielokrotnego zwiększania poziomów pół elektromagnetycznych w środowisku.

Screen – internet, media społecznościowe

Z drugiej strony słyszymy wypowiedzi podkreślające rewolucyjność technologiczną jaką niesie 5G – To początek cyfrowej rewolucji, która wpływa na kształt świata, wpływa na życie przedsiębiorstw oraz zwykłych ludzi – podkreślał Jean-Marc Vignolles, dyrektor operacyjny Orange na Europę.
Poniżej zdjęcia masztu, który postawiono kilka dni temu przy ul.Józefowskiej.
[EDYCJA 05.04.2020 – Link do oświadczenia Prezesa OPK Sp. Z.O.O – LINK – Kliknij. Treść ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim:

Oświadczam po analizie dokumentów i rozmowie z Panem Pawłem Roszkowskim pełnomocnikiem P4 Play, że:
– wieża powstała na terenie OPK przy Alei 600-Lecia 8 jest stacją bazową sieci 4G PLAY,
– w Polsce nie ma sieci 5G!!!
– w chwili obecnej nie ma w Polsce urządzeń do budowy sieci 5G
– ze względu na wagę sieci 5G, w tym znaczenie dla obronności kraju, dla bezpieczeństwa mieszkańców – o jej budowie i rozłożeniu infrastruktury będą decydować najwyższe władze.
– po włączeniu wieży do eksploatacji zażądamy wykonania pomiarów emisji przez niezależną instytucję – może być wskazana przez mieszkańców, zainteresowane instytucje i urzędy.
Henryk Piłat
Prezes Zarządu OPK Sp. z o.o.

Sieć 5G w gminie Opole Lubelskie? 
345 głosów
GłosujWyniki

fot. Maszt na terenie OPK w Opolu Lubelskim

fot. Maszt na terenie OPK w Opolu Lubelskim

fot. Maszt na terenie OPK w Opolu Lubelskim

fot. Maszt na terenie OPK w Opolu Lubelskim

fot. Maszt na terenie OPK w Opolu Lubelskim

fot. Maszt na terenie OPK w Opolu Lubelskim

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: