[Opole Lubelskie] Msza święta w internecie. Seniorzy i chorzy mogą w niedzielę zostać w domu śledząc transmisję nabożeństwa o godz. 12.00

4062
0
Udostępnij:


LINK DO TRANSMISJI

Chcąc ułatwić uczestnictwo w Eucharystii osobom, które obawiają się o swoje zdrowie w tym szczególnym, dramatycznym dla nas wszystkich czasie, w porozumieniu z księżmi naszej Parafii, postaramy się przeprowadzić transmisję niedzielnego nabożeństwa o godz. 12.00 z Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu Lubelskim.
Osoby starsze i chore, najbardziej narażone na zarażenie mogą pozostać w domach i śledzić transmisje Mszy św. na kanale YouTube Opolska TV. (LINK DO TRANSMISJI)
Zgodnie z rekomendacją Rady Stałej Episkopatu Polski udzielił on dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej, do dnia 29 marca następującym wiernym:
– osobom w podeszłym wieku,
– osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
– dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
– osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

W sytuacji, w której dla wielu osób dostęp do Mszy świętej i nabożeństw staje się ograniczony zachęcamy, by w swoich domach powrócić do modlitwy, przy wykorzystaniu internetowego, społecznego środka przekazu – Opolska TV.
Autor: Opolska TV / Paweł Januszek

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: