Niższe ligi zawieszone. W marcu Opolanin nie zagra

652
0
Udostępnij:
Polski Związek Piłki Nożnej na czwartkowym nadzwyczajnym posiedzeniu podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek niższych lig do 29 marca. Zawieszone zostały również rozgrywki młodzieżowe. To oznacza, że zawodnicy Opolanina Opole Lubelskie na pewno do końca marca na boisko nie wyjdą. Mecze z Janowianką Janów Lubelski i GKS Niemce rozegrane zostaną najprawdopodobniej w innym terminie.
autor: Mateusz Bartoszek

 

KOMUNIKAT LUBELSKIEGO ZPN
Lubelski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego, wszystkie imprezy masowe zostały odwołane.
Ponadto, Polski Związek Piłki Nożnej – zachowując powagę sytuacji związanej z koronawirusem oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników – podjął decyzję o przełożeniu kolejnych etapów Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zmianie ulegają terminy finałów wojewódzkich i finału ogólnopolskiego. Miejsce i termin finału turnieju zostaną ustalone w momencie, gdy ustanie zagrożenie epidemiologiczne wirusem Covid-19 na terytorium Polski.
Jednocześnie informujemy, że na dzień 10.03.2020 r. (godzina 14:10) nie istnieje formalny zakaz dotyczący obecności osób na imprezach niebędących imprezami masowymi, jednakże apelujemy, aby obecność jakichkolwiek osób niezaangażowanych w organizację zawodów lub ich obsługę była ograniczona do niezbędnego minimum celem obniżenia ryzyka związanego z możliwością przenoszenia Covid-19.
W związku z rozgrywkami III ligi i niższych klas rozgrywkowych, w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia uczestników imprez, rekomendujemy Państwu bieżącą współpracę roboczą z wojewódzkim zespołem interdyscyplinarnym ds. bezpieczeństwa imprez masowych oraz lokalną / wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną.
Bez udziału publiczności odbędą się natomiast marcowe mecze reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu (27.03.2020 r.) i Ukrainą w Chorzowie (31.03.2020 r.). Wszyscy kibice, którzy zdążyli już dokonać zakupu biletów na te spotkania, otrzymają zwrot pieniędzy.
Więcej szczegółów w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: