Filmoffo – 13. edycja. Mocny punkt w kalendarzu kulturalnym Opola Lubelskiego

Udostępnij:

fot. Michał Teresiński – Love Art Photo

W lutym Opole Lubelskie na dwa dni stało się miastem festiwalowym kina offowego. Trzynasta edycja Festiwalu Kina Niezależnego Filmoffo za nami i trzeba przyznać, że podobnie jak poprzednie edycje, ta również zalicza się do udanych. Tak wypada podsumować jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu kulturalnym Opola Lubelskiego.
Do tegorocznego konkursu zakwalifikowanych zostało 17 filmów. Publiczność miała okazję spotkać się z ich twórcami, po prezentacjach filmowych.
Oba dni festiwalowe wieńczyły koncerty. W pierwszy dzień zagrał zespół Rosalie., w drugi Soniamiki. Na tegorocznym #filmoffo uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć filmowe plakaty Patryka Hardzieja, a także nietuzinkowy film pt. „Przybysze”. Produkcja zrealizowana przez ekipę z Opola Lubelskiego, m.in. organizatorów i pomysłodawców festiwalu. Premiera „Przybyszów” odbyła się przy widowni wypełnionej po brzegi, głównie przez rodzimą publiczność.

Pora na wyniki: trzynastą edycję #filmoffo wygrały dwa filmy. Złotego Jeża festiwalowa publiczność przyznała filmom „Jaskinia żółwi” w reżyserii Klaudii Folgi i „Brzuch straszliwej maszyny, wykrwawiającej się na śmierć” w reżyserii Marka Ułana-Szymańskiego. Gratulujemy zwycięzcom!

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: