[Lublin] Prawybory kandydatów Konfederacji w wyborach Prezydenckich – wyniki zjazdu na Lubelszczyźnie

820
0
Udostępnij:


Zakończył się ósmy zjazd prawyborczy Konfederacji, który dziś odbywał się w Lublinie. W województwie lubelskim do wzięcia było 16 mandatów elektorskich. Oddano 351 głosów ważnych.

Władze Konfederacji postanowiły oddać decyzję w sprawie wyboru kandydata na Prezydenta RP swoim wyborcom i sympatykom, przeprowadzając otwarte prawybory spośród grona liderów i osób o uznanym autorytecie. Prawybory są organizowane w systemie elektorskim. W grudniu i styczniu zaplanowano szesnaście konwencji wojewódzkich, na których wyborcy ideowej prawicy modą poprzeć wybranego przez siebie kandydata. Po każdym ze zjazdów kandydat otrzymuje proporcjonalną do poparcia liczbę mandatów elektorskich, które będzie mógł obsadzić wybranymi przez siebie przedstawicielami. 18 stycznia 2020 roku w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski, na którym zostanie wyłoniony zwycięzca prawyborów. Wyniki prawyborów, które odbyły się w niedzielę w Lublinie przedstawiają się następująco:
Krzysztof Bosak – 113
Grzegorz Braun – 83
Artur Dziambor – 57
Janusz Korwin-Mikke – 57
Konrad Berkowicz – 25
Jacek Wilk – 13
Paweł Skutecki – 2
Krzysztof Tołwiński – 1
Magdalena Ziętek-Wielomska – 0

Po ośmiu zjazdach wojewódzkich zdecydowanym liderem prawyborów prezydenckich Konfederacji jest Bosak, który zgromadził 54 mandatów elektorskich. Na drugim miejscu plasuje się Braun z możliwością wyznaczenia 31 elektorów, a podium uzupełnia Dziambor – 24 głosy elektorskie.
Wyniki prawyborów prezydenckich Konfederacji po 8 z 16 zjazdów:
1. Krzysztof Bosak – 54 głosy elektorskie
2. Grzegorz Braun – 31
3. Artur Dziambor – 24
4. Konrad Berkowicz – 14
5. Janusz Korwin-Mikke – 11
6. Jacek Wilk – 4
7. Paweł Skutecki – 1
8. Magdalena Ziętek-Wielomska – 1
9. Krzysztof Tołwiński – 0

Napisz komentarz

Udostępnij: