„Cisza przed burzą”. Klip wideo i tekst o chłopaku spod ZURTu

Udostępnij:


„Cisza przed burzą”

Tytuł: The one who knocks;
Wykonanie: Arbuz;
Album: Cisza przed burzą [2019];
Producent: Retnik Beats x Cosmic;
Mix/Master: Remi [Akustika Studio Nagrań];
Art: Sebastian Klawikowski;
Label: Alcomindz Music;

Dla sporej części mieszkańców Opola Lubelskiego, szczególnie tej trochę młodszej (choć nie tylko), słowa ZURT, Młodzieżowe Koncerty Charytatywne w OCK, Raptor RTR i Arbuz brzmią raczej znajomo. ZURT, to zaprawdę od lat kultowe miejsce w Opolu Lubelskim. Tu spędzało czas wiele pokoleń opolskiej młodzieży. Ale dlaczego Arbuz? Wyjaśnienie znajdziecie Państwo w dołączonym clipie pochodzącym z profilu YouTube Alcomindz, a resztę doczytacie w kilku zdaniach poniżej.
Alcomindz, czyli projekt Raperów uznawanych za pionierów autotune i newschoolowej odmiany rapu w Polsce, piszą o Czarku Plisie:
Arbuz, prywatnie Czarek – to dobrze rokujący artysta który zaciekawił nas swoim agresywnym flow przeszło rok temu przy okazji drugiego sezonu naborów na kanał Alcomindz. Jak sam mówi – chce by jego numery łączyły energię bengierów z chodnikową warstwą liryczną. Rap jest dla niego oderwaniem od codzienności i głośnym wyrazem siebie w dobie sztucznych tworów socialmediów. Na naszym kanale spróbuje swoich sił udostępniając mixtape „Cisza przed burzą” który realizował przez ostatni rok.

Z własnej strony dodam tylko, że znam od dawna Czarka i jego ambitne podejście do muzyki, do Rapu. W jego przypadku Rap stał się ważną częścią jego życia. Według mnie Czarek nie spłyca sobie życia na siłę, choć często komercyjne otoczenie temu sprzyja, a raczej podnosi sobie poprzeczkę, a efekty jak widać są. Tego typu podejście zazwyczaj się sprawdza, ponieważ twórczość buduje się na doświadczeniach, często pokonując kolejne bariery zewnętrzne i te wewnątrz siebie. Tego też życzymy Czarkowi, żeby swój cel osiągnął i trzymamy kciuki za progres. A co Arbuz, bohater tego artykułu pisze na profilu FB o swojej ostatniej twórczości:
Cisza przed burzą” to tytuł mixtape’u, nad którym pracowałem przez ostatnie miesiące. Jest to dla mnie przełamanie w pewnym sensie „BARIERY” w muzyce. Znajduje się na nim 11 numerów (łącznie z klipem). Tematyka skupia się głównie na moich przeżyciach, a cały projekt jest wypełniony mnóstwem emocji.

Opolska TV zachęca do subskrypcji profilów Czarka, które podajemy poniżej i ewentualnie (oczywiście)  do zostawienia lajków.
Arbuz Instagram https://www.instagram.com/arbz.lop/
Arbuz Facebook https://www.facebook.com/ArbuzLOP/

*Alcomindz – skład założony w lutym 2012 przez Koldiego i Jaco, następnie dołączyli do nich Kietlon oraz KLUCHU. Raperzy uznawani są za pionierów autotune i newschoolowej odmiany rapu w Polsce. Bardzo aktywni w latach 2012-2015, po przerwie w działalności Koldi i Jaco powrócili w grudniu 2016 współtworząc Brav iRagazzi. Z całą pewnością nie można zaprzeczyć, że ekipa Alcomindz Mafia miała spory wpływ na to w jakim kierunku skręciła polska scena rapowa, bo jako jedni z pierwszych zaczęli przenosić na naszą rodzimą scenę to, co było już od jakiegoś czasu modne w Stanach […]

źródło: alcomindz / futurerap.prv.pl / popkiller.pl
Autor: Opolska TV / Paweł Januszek

Napisz komentarz

Udostępnij: