Policja ostrzega! Nie słabnie aktywność oszustów w regionie

687
0
Udostępnij:

Nie słabnie aktywność oszustów. Tylko wczoraj na terenie dwóch miejscowości w gm. Chodel opolska jednostka odnotowała 10 prób oszustw metodą „na policjanta”. Na szczęście mieszkańcy nie dali się nabrać i powiadomili prawdziwych stróżów prawa.
Tylko wczoraj na terenie miejscowości Ratoszyn Pierwszy i Ratoszyn Drugi w gm. Chodel opolska jednostka odnotował podjętych 10 prób oszustw metodą „na policjanta”. Osoba kontaktująca się, podawała się za policjanta, który informował o wypadku członka rodziny: córki, zięcia, wnuczki. Fałszywy funkcjonariusz informował o konieczności wpłacenia określonej sumy pieniędzy, aby sprawa nie trafiła do sądu. W ten sposób sprawca wypadku ma szansę uniknąć aresztu.
Na szczęście, żadna z osób, do której zadzwonili oszuści, nie stała się ich ofiarą. Mieszkańcy zachowali czujność i poinformowali o wszystkim Policję.
Policjanci przypominają o dużej aktywności oszustów działających metodą „na policjanta”, czy „na wnuczka”. Schemat działania jest bardzo podobny. Oszuści starają się zaskoczyć swoja ofiarę, wytworzyć sytuację stresującą, zmuszając do działania pod presja czasu.
Pamiętajmy o tym, że Policja nigdy telefonicznie nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Jeżeli mamy podejrzenie, że ktoś próbuje nas oszukać, natychmiast należy zadzwonić na Policję, dzwoniąc po numer alarmowy 112. Ponadto, podane przez nieznane nam osoby informacje samodzielnie należy sprawdzić poprzez bezpośredni telefon do osoby, w sprawie której dostaliśmy telefon lub poprzez znane nam i zaufane osoby. Pamiętaj, zawsze sprawdź i potwierdź u źródła. Zachowaj czujność i nie daj się oszukać.
źródło: lubelska.policja.gov.pl

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: