Ksiądz niesłusznie skazany za molestowanie 13-letniego dziecka

1083
0
Udostępnij:


W mediach internetowych pojawiła się informacja o zaskakującym zwrocie w aferze księdza Marka C. Oskarżony i skazany za molestowanie 13-latki duchowny właśnie został uniewinniony.
Ksiądz salezjanin oskarżony był o molestowanie 13-letniej dziewczynki. Sąd pierwszej instancji skazał go na sześć miesięcy pozbawienia wolności. Od wyroku odwołali się prokuratura i obrońca mężczyzny. Prokuratura domagała się wyższej kary, natomiast obrona wnosiła o uniewinnienie.
Sąd przychylił się do apelacji obrony i uniewinnił duchownego. Wyrok jest już prawomocny. Ksiądz salezjanin Marek C. kilka lat temu był proboszczem w Raszówce pod Lubinem.
Sąd wymierzył mu karę pół roku więzienia i dwa lata prac społecznych po 20 godzin miesięcznie. Duchowy otrzymał również dożywotni zakaz wykonywania wszelkich działań związanych z wychowywaniem i edukacją religijną małoletnich.
Pod koniec listopada Sąd Okręgowy w Legnicy wydał prawomocny wyrok, teraz po wielu piętnujących księdza publikacjach w mediach, ksiądz został uniewinniony.
Obecnie jest kapłanem zgromadzenia księży salezjanów.
Źródło: TVN 24 / internet

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: