Polak pomógł obezwładnić terrorystę na London Bridge

1342
0
Udostępnij:

W ataku terrorystycznym, do którego doszło w piątek wczesnym popołudniem na Moście Londyńskim London Bridge, zginęły dwie przypadkowe osoby, a trzy zostały ranne. Media internetowe zwracają uwagę na odważne zachowanie jednego ze świadków zamachu, którym (jak podaje The Times) okazał się szef kuchni, Polak, o imieniu Łukasz. Kucharz z Fishmongers' Hall zdjął ze ściany restauracji kieł narwala i pobiegł w kierunku napastnika. Polak, który tym sposobem pomógł obezwładnić napastnika, staje się bohaterem w mediach.

Z informacji dostępnych na portalach internetowych wynika, iż nożownikiem okazał się 28-letni Usman Khan, zastrzelony przez policjanów po piątkowym ataku na London Bridge w brytyjskiej stolicy. Nożownik był znany władzom, wcześniej skazany za przestępstwa terrorystyczne. Pochodził z Pakistanu.
Ta osoba była znana władzom, ponieważ została skazana w 2012 r. za przestępstwa terrorystyczne. Został on zwolniony z więzienia w grudniu 2018 r. na podstawie zwolnienia warunkowego – poinformował w oświadczeniu zastępca komisarza Neil Basu.
Portal dzienniknarodowy.pl podaje, że w 2012 r. planował wysadzić gmach londyńskiej giełdy. Miał być wtedy związany z Al Kaidą. Przed niemal rokiem został wypuszczony z więzienia, zgadzając się na noszenie tzw. elektronicznej bransolety. Od tej pory mieszkał w hrabstwie Staffordshire w środkowej Anglii. Policja jest przekonana, że wczoraj działał sam.

fot. Kevin Maguire

źródło: internet/Twitter/dzienniknarodowy.pl

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: