[PONIATOWA] W akcie zemsty podpalił wycieraczkę pod drzwiami znajomego

732
0
Udostępnij:


Opolscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mieszkańca gm. Poniatowa, podejrzanego o spowodowanie pożaru w jednym z bloków mieszkalnych w Poniatowej. Mężczyzna w akcie zemsty podpalił wycieraczkę pod drzwiami znajomego. Na szczęście pożar został ugaszony, a jego sprawca zatrzymany. 22-latek usłyszał zarzut spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę wcześnie rano. Dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru na klatce schodowej w jednym z bloków mieszkalnych w Poniatowej. Z ustaleń będących na miejscu policjantów wynikało, że na IV piętrze doszło do podpalenia wycieraczki przed drzwiami jednego z mieszkań. Od ognia zajęły się drzwi wejściowe do mieszkania oraz oświetlenie na klatce schodowej. W wyniku pożaru, swoje mieszkania w bloku opuściło 15 osób. Na szczęście pożar został szybko ugaszony i nikomu nic się nie stało.
Kilka godzin po zdarzeniu, opolscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mężczyznę mogącego mieć związek ze sprawą podpalenia. Mężczyzna przyznał się do podpalenia wycieraczki. Wyjaśnił, że chciał się zemścić na koledze, który opowiada o nim nieprawdziwe rzeczy.
22-latek usłyszał zarzut spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, które miało postać pożaru. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

źrodło/foto: lubelska.policja.gov.pl (autor: S.P.)

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: