Uroczystości, awanse i odznaczenia funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa

1286
0
Udostępnij:

W piątek 22 listopada w Opolu Lubelskim odbyła się uroczystość z okazji wręczenia funkcjonariuszom okręgu lubelskiego odznaczeń za zasługi w pracy penitencjarnej, aktów nadania wyższych stopni służbowych odznaczeń dla przedstawicieli Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz 10-lecia Centrum Kształcenia Ustawicznego. W uroczystościach udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Jan Kanthak, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak, a także Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i Starosta Opolski Piotrowski Dariusz.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 11.00 uroczystą liturgią Mszy św. w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim. Po Mszy św. Dyrektor Okręgowy SW w Lublinie i Dyrektor ZK w Opolu Lubelskim złożyli wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, a następnie wszyscy uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta z udziałem pocztu pocztu sztandarowego OISW w Lublinie, kompanii honorowej OISW w Lublinie oraz pocztu ZK w Opolu Lubelskim, do Opolskiego Centrum Kultury, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.
Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości w Opolskim Centrum Kultury nastąpiło:
– nadanie odznak „Za zasługi w pracy penitencjarnej” wyróżnionym funkcjonariuszom,
– nadanie aktów mianowania na wyższy stopień służbowy w korpusie oficerskim,
– nadanie aktów mianowania na wyższy stopień służbowy w korpusie chorążych,
– nadanie aktów mianowania na wyższy stopień służbowy w korpusie podoficerskim,
– nadanie odznak z okazji 100-lecia Służby Więziennej,
– wręczenie Brązowych Krzyży Zasługi NSZZ FiPW,
– wręczenie Orderów Stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę NSZZ FiPW.
Uroczystości zakończył okolicznościowy koncert miejscowego duetu rodzinnego Piotra Wrony (fortepian) wraz córką Wiktorią (skrzypce).
Autor: Opolska TV
foto: Moje Miasto – Opole Lubelskie

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: