Sejm RP – inauguracja. Janusz Korwin-Mikke w ciekawym towarzystwie

478
0
Udostępnij:


O godzinie 12.00 we wtorek (12.11.2019) rozpoczęło się inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji. Obrady otworzył wyznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Marszałek Senior, Antoni Macierewicz. Po powitaniach orędzie wygłosił A. Duda, gratulując nowo wybranym posłom.
Ogromne emocje wśród posłów wzbudziło przemówienie Antoniego Macierewicza, który wśród okrzyków „Konstytucja” z ław sejmowych mówił m.in. o „walce z post-marksistowskim atakiem”, czy „zatrzymaniu ideologii gender”. W osobliwy sposób swoje ślubowanie złożyła także posłanka Anna Siarkowska, a także Grzegorz Braun, dodając: „tak mi dopomóż Bóg, w Trójcy jedyny i wszyscy święci”.
Jednym z ciekawszych spostrzeżeń komentowanych na portalach internetowych jest nietypowy podział miejsc dla posłów. W ciekawym towarzystwie znalazł się np. jeden z liderów Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke, który został posadzony w pierwszym rzędzie, na samym środku sali plenarnej. Poseł siedzi pomiędzy liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem a Zbigniewem Ziobro.
Warto dodać, iż jest to wielki „comeback na Wiejską” Janusza Korwin-Mikkego, gdyż polityk jako poseł zasiadał w parlamencie ostatnio 26 lat temu.
Źródło: SEJM RP, internet

 

Napisz komentarz

Udostępnij: