Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Opolu Lubelskim

928
0
Udostępnij:

Zbliża się 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Opolskie Centrum Kultury i Gmina Opole Lubelskie zapraszają do wspólnego udziału w zaplanowanych na dwa dni uroczystych obchodach:
10 listopada – niedziela.
Świętowanie rozpocznie już w niedzielę od godz. 18.00 przed Opolskim Centrum Kultury, gdzie zapłonie symboliczne ognisko, przy którym z 11 Wielopoziomową drużyną harcerską „Watra” oraz Zespołem Ludowym „Kalina” z Puszna Godowskiego odśpiewane zostaną pieśni patriotyczne i harcerskie. Dla uczestników przygotowana będzie również herbata żołnierska. Wydarzenie zakończy się zapaleniem „Ogni Niepodległości”, czyli symbolicznych lampionów.
11 listopada – poniedziałek.
W poniedziałek obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się od godz.10.15.  oficjalnymi uroczystościami przed budynkiem Urzędu Miasta, a następnie Manifestacją Patriotyczną ulicami miasta, podczas której delegacje złożą kwiaty w miejscach pamięci narodowej. Część oficjalną zakończy Msza Święta o godz.12.00 za ojczyznę w kościele parafialnym pw. WNMP w Opolu Lubelskim.
Część artystyczna rozpocznie się od godz.14.00 w Opolskim Centrum Kultury. W programie artystycznym pt. ”Ta, co nie zginęła”zaprezentują się uczniowie SP nr 1, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Powiśloki” z SP nr 2, Chór Cantata oraz zespół żołnierski „Face to Face”.

W trakcie wydarzenia na holu głównym OCK będzie można podziwiać wystawę „Historia naszej pasji” autorstwa stowarzyszenia Nasza Historia. Odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Polak Mały”. Na zewnątrz stacjonować będzie kuchnia polowa, która serwować będzie grochówkę Piłsudskiego.

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: