[Wisła Kraków] Była prezes klubu trafiła do aresztu tymczasowego

758
0
Udostępnij:

Poznański sąd zadecydował, iż Marzena S. i Robert Sz., którzy w przeszłości zasiadali we władzach Wisły Kraków, muszą na czas prowadzenia śledztwa trafić za kratki. Sprawa dotyczy wyłudzeń z klubu na ok. 10 mln zł.

Marzena S. została zatrzymana 10 września tego roku. Wtedy, mimo poważnych zarzutów nie trafiła do aresztu. Poznański sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie, choć zarzuty o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i wyprowadzenie dużych sum z kasy klubu były poważne.
W związku z powyższym Prokuratura Regionalna w Poznaniu odwołała się od tej decyzji sądu rejonowego. Po analizie materiałów dowodowych śledczy złożyli zażalenie na brak aresztu w/w podejrzanych.
Marzena S. usłyszała zarzut uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej, a także popełnienia przestępstw gospodarczych i wyrządzenie szkód majątkowych, łącznie na ok. 10 mln zł. Podejrzana wg prokuratury miała przyznać członkom zarządu Wisły Kraków znacznie zawyżone wynagrodzenia w łącznej kwocie ok. 1,3 mln zł. Ponadto miała przywłaszczyć 824 tys. zł.
Natomiast Robertowi Sz. – byłemu wiceprezesowi Wisły Kraków SA i byłemu członkowi Rady Nadzorczej tego klubu – prokurator przedstawił zarzuty uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w przywłaszczeniu 824 tys. zł z tytułu zawarcia fikcyjnej umowy sponsoringowej.
źródło: dziennikpolski24.pl / facebook / sport.pl

 

Napisz komentarz

Udostępnij: