Podopieczni „SONI” z Poniatowej na udanym grzybobraniu

627
0
Udostępnij:

Piękna polska złota jesień, słońce grzeje.. Już od wielu sezonów pogoda w październiku tak nas nie rozpieszczała. Czego chcieć więcej?
Z tego założenia wychodzą również podopieczni i opiekunowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którzy co roku o tej porze wybierają się na grzybobranie. A ten rok jest wyjątkowo przychylny grzybiarzom. Widać to po zdjęciach masowo zamieszczanych na profilach społecznościowych. Takimi tez zdjęciami pochwaliło się „SONI”, czyli Stowarzyszenie, które istnieje od 1999 roku, założone z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, aby wspierać osoby niepełnosprawne.

To tylko część zdobyczy!

Jak relacjonuje nam Adam Koma, jeden z opiekunów pracujący w poniatowskim stowarzyszeniu – grzybobranie, na które wybrali się pracownicy wraz z podopiecznymi było bardzo owocne. W tym roku naszym grzybiarzom udało się zebrać kilka wiader grzybów.
Podczas takiej wycieczki do lasu, nasi podopieczni mogą zapoznać się z jesienną przyrodą, z rodzajami grzybów. A tych szukamy np. w lasach w okolicach Dąbrowy Wronowskiej. Na grzybiarzy czeka też ciepły poczęstunek – dodaje Adam. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego grzybobrania na profilu FB Stowarzyszenia.
Dni są coraz krótsze, i robi się coraz chłodniej. Kto wie ile to jeszcze potrwa? Może to ostatni dzwonek aby wybrać się do lasu na grzyby?

Autor: Opolska TV / Paweł Januszek – Sprawdź tu jak możesz wesprzeć nasz portal Opolska TV

 

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: