Plan polowań zbiorowych na rok 2019/2020 [gm.Karczmiska]

841
0
Udostępnij:

Plan polowań zbiorowych organizowanych przez Koło Łowieckie nr 44 „SOKÓŁ” z siedzibą w Puławach w sezonie łowieckim 2019/2020. Harmonogram dotyczy miesięcy listopad 2019-styczeń 2020. [Źródło: Gmina Karczmiska]

Od 1 października rozpoczyna się sezon polowań zbiorowych i w trakcie leśnych spacerów możemy napotkać polujących myśliwych. Jeśli jest to polowanie zbiorowe to warto wykazać się zrozumieniem oraz taktem i wybrać inną trasę spaceru, zachowując bezpieczny dystans. Można zaczekać na zakończenie pędzenia i wtedy kontynuować spacer.
Las służy rekreacji i wypoczynku, spełnia wiele rozmaitych funkcji społecznych, ale jest jednocześnie obwodem łowieckim, gdzie mogą trwać polowania. Nie można żądać od myśliwych zaprzestania polowania, ale także myśliwi muszą tolerować i przewidzieć obecność ludzi w lesie.
Koła łowieckie są zobowiązane powiadamiać urzędy miast i gmin o planowanych plowaniach zbiorowych. Nie ma natomiast przepisów regulujących kwestie oznakowania miejsca polowań. Warto jednak oznakować takie miejsca specjalnymi tablicami „uwaga polowanie”. Tablice stawiamy zarówno na leśnych drogach jak i wdłuż dróg publicznych w sąsiedztwie których odbywać się będą polowania zbiorowe. Koła łowieckie są ubezpieczone od zdarzeń drogowych wynikłych z wypłoszenia zwierzyny w trakcie polowań zbiorowych. Jednak użytkownik drogi musi być o takim zagrożeniu poinformowany, aby mógł zachować szczególną ostrożność.
Źródło: Polski Związek Łowiecki


WSPIERAJ PORTAL OPOLSKA TV NA ZRZUTKA.PL

Napisz komentarz

Udostępnij: