Dyskoteka pod oknem papieskim na Franciszkańskiej. Prowokacja?

527
0
Udostępnij:

W związku z przypadającą wczoraj 41. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża pod Oknem Papieskim w Krakowie organizacja „Queerowy Maj” zorganizowała „taneczny protest” przeciwko ustawie zakazującej edukacji seksualnej. Fundacja Queerowy Maj, związana jest ze środowiskiem LGBT. „Tęczowi” protestujący tańczyli i śpiewali m.in. hit Britney Spears – „TOXIC” pod oknem papieskim.

Plac przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3 w Krakowie jest miejscem związanym z Papieżem Polakiem. Św. Jan Paweł II spotykał się tu z mieszkańcami Krakowa, zwłaszcza z młodzieżą, podczas każdej swojej pielgrzymki. Wierni gromadzili i gromadzą się w tym miejscu przy okazji papieskich rocznic i uroczystości. Tradycje papieskich spotkań z mieszkańcami Krakowa kontynuowali Benedykt XVI oraz Franciszek.
Organizatorzy protestu twierdzili, że to protest przeciw inicjatywie „Stop pedofilii”. Chodzi o obywatelski projekt ustawy zakazujący propagowania i pochwalania obcowania płciowego dzieci.
Zdaniem uczestników zgromadzenia penalizacja propagandy pedofilskiej w kształcie zapisanym w obywatelskim projekcie jest równoznaczna z zakazem edukacji seksualnej.
Policja nie interweniowała na zajście, nie wiedząc, co ma zrobić z księdzem, który modlił się wśród protestujących z różańcem w dłoni – czytamy na portalu krknews.pl w artykule: Trwa protest pod Oknem Papieskim. Jest oooooooostro! [na żywo]

źródło: krknews.pl / video: Queerowy Maj

WSPIERAJ PORTAL OPOLSKA TV NA ZRZUTKA.PL

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: