Konfederacja chce unieważnienia wyborów. TVP manipulowała?

740
0
Udostępnij:

Pierwsza konferencja Konfederacji po wyborach do Sejmu!

Pierwsza konferencja Konfederacji po wyborach do Sejmu!#Konfederacja jest zjednoczona i silna jak nigdy!

Gepostet von Konfederacja am Dienstag, 15. Oktober 2019

Podczas pierwszej konferencji po wyborach parlamentarnych Konfederacja Wolność i Niepodległość zapowiedziała złożenie wniosku do Sądu Najwyższego o unieważnienie wyborów i ich ponowne przeprowadzenie. Szczegóły wyjaśnił prawnik Michał Wawer, który zapowiedział, jakie będą następne kroki Konfederacji w tej sprawie – W najbliższych dniach złożymy do Sądu Najwyższego protest wyborczy, domagając się unieważnienia wyborów i przeprowadzenia ich ponownie.
Przedstawiciele Konfederacji odnieśli się do nieopublikowania w sobotę przeprosin w stosunku do Konfederacji przez Telewizję Publiczną, mimo że tak nakazał sąd. – Telewizja publiczna dopuściła się licznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory – wspomniał Winnicki.
Zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu, „Wiadomości” TVP miały pokazać pełne sondaże z wynikiem Konfederacji i opublikować przeprosiny. Musieli to zrobić w piątek lub w sobotę i to pomimo obowiązującej ciszy wyborczej. Ostatecznie jednak TVP wyroku nie wykonało, stawiając się ponad prawem i zakłócając porządek wyborów. Zdaniem polityków to bardzo niebezpieczny precedens. Dotychczas TVP wielokrotnie – nie tylko za rządów PiS – było oskarżane o stronniczość, ale po raz pierwszy doszło do tak otwartego ignorowania postanowienia sądu.
– Jesteśmy przekonani, że gdyby Telewizja Polska wykonała wykonała nałożone wyrokiem sądowym obowiązki, to wynik Konfederacji byłby znacząco lepszy – kontynuował Wawer.
Źródło: facebook.com/KONFEDERACJA2019

WSPIERAJ PORTAL OPOLSKA TV NA ZRZUTKA.PL

 

Napisz komentarz

Udostępnij: