Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa „eksmituje” psa Taya?

2403
0
Udostępnij:

Jeżeli wśród naszych czytelników i widzów Opolska TV jest ktoś mający prawdziwe serce dla zwierząt i chciałby zapewnić przyjazny dom dla półtorarocznego psiaka „Taya” to zachęcamy do kontaktu z Paweł Kozak (Facebook).
Nasza redakcja zainteresowała się powodem, z jakiego właściciel musi pozbyć się swojego pupila. To co usłyszeliśmy jest zarówno zaskakujące jak i przykre, zarówno dla właściciela, który jako policjant od lat poświęca się tresurze i opiece nad czworonogami (asp. Paweł Kozak z opolskiej jednostki zdobył pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Kynologicznych Mistrzostw Policjilink), jak i dla młodego jeszcze psa. Właściciel psa otrzymał pismo „przypominające„, a raczej napominające, ze spółdzielni mieszkaniowej, której Zarząd wzywa pana Pawła do „nie utrudniania innym mieszkańcom korzystania z przydzielonych im lokali” pod groźbą wykluczenia z członkostwa w spółdzielni.  Pan Paweł nie kryje swojego rozżalenia, jednak rozpoczął poszukiwania nowego właściciela dla Taya.
Zdaniem redakcji Opolska TV, takie bezkompromisowe podejście do sprawy psa pana Pawła, może budzić wątpliwości, gdyż doświadczenie zawodowe w pracy z psami, przywiązanie do zwierząt, które stają się partnerami policjantów w służbie, a przede wszystkim chęć stworzenia domu dla psiaka oraz wyjaśnienia pana Pawła, w pewnym sensie „kłócą się” z zastrzeżeniami i niechęcią mieszkańca/mieszkańców bloku, w którym mieszkają państwo Kozakowie wraz z Tayem. Czy faktycznie pies, aż tak przeszkadza, gdy dla porównania – jak opisuje pan Paweł: są np. uwagi na temat imprez do rana w bloku, jednak te nie są z taką konsekwencją krytykowane.
„Z przyczyn od nas niezależnych pilnie musimy oddać do adopcji naszego psiaka Taya. Pies ma 18 miesięcy jest w naszym domu od 3 miesiąca życia od samego początku wychowywany jest z naszymi dzieciakami, nauczony czystości w domu, przyzwyczajony do przebywania w klatce kenelowej, przyjazny w stosunku do innych zwierząt-psów – czytamy na profilu facebookowym pana Pawła.
Zdaniem spółdzielni pies jest za duży, szczeka, ogólnie zakłóca spokój w bloku i dlatego muszę go oddać […] – taką informacją dzieli się z naszą redakcja pan Paweł.

Pismo ze Spółdzielni Mieszkaniowej

Teraz przyszedł czas aby Tay zmienił dom. Wygląda na to, że nie ma możliwości aby został w tak przyjaznym zwierzętom domu państwa Kozaków. Póki co właściciele oddali Taya „na przechowanie” koledze i rozpoczęli poszukiwanie przyszłego właściciela dla psa.
Autor: Opolska TV / Paweł Januszek

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: