Kornel Morawiecki ukrywał się w Kazimierzu Dolnym

483
0
Udostępnij:

Kornel Morawicki – legendarny opozycjonista w czasach PRL, od 2015 roku poseł, a prywatnie ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek 30 września.
Kornel Morawicki dostał się do Sejmu po wyborach w 2015r., kiedy to wystartował z list Kukiz’15. Podczas VIII kadencji Sejmu, Prezydent Andrzej Duda wyznaczył Kornela Morawickiego na marszałka seniora. W 2016r. Kornel Morawiecki odszedł z klubu Pawła Kukiza i założył własne koło poselskie – Wolni i Solidarni.

Ciekawą historie, związaną z postacią Kornela Morawieckiego i Kazimierzem Dolnym przytacza autor Bloga Kazimierskiego: http://www.januszkowalskikazimierz.pl

Zdjęcie/Autor: Blog Kazimierski

„Kornel Morawiecki, legenda opozycji demokratycznej w PRL, przywódca „Solidarności Walczącej”, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego ma swoją historię związaną z tym miastem.
W okresie stanu wojennego w jednym z kazimierskich domów Kornel Morawicki ukrywał się tygodniami . Dom pani Krystyny i Mieczysława ( partyzanta od Zapory) był schronieniem dla legendy „Solidarności Walczącej ”. Było to w czasie kiedy Kornel Morawiecki nielegalnie wrócił z wygnania.” […]

Więcej na temat tej historii na Blogu Kazimierskim – LINK

 

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: