Akcja „Pomóżmy Poldkowi” już w sobotę!

666
0
Udostępnij:
Wszystkich, którzy gotowi są wesprzeć darem krwi akcję „Pomóżmy Poldkowi” zapraszamy w sobotę (5.10.2019) na Plac Targowy w Opolu Lubelskim. W godzinach 9.00 – 13.00 będzie można oddać krew w „krwiobusie” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Dar krwi przeznaczony jest dla Poldka Kubickiego.
Szczególnie potrzebna jest grupa krwi 0rh-, ale każda kropla jakiejkolwiek grupy krwi jest ważna. Nowotwór zaatakował krew i głównym sposobem leczenia jest właśnie podawanie krwi – zaprasza do udziału w akcji Justyna, córka Poldka.
W związku z tym, że przygotowaniem wydarzenia zajęli się lokalni fani motoryzacji: Okręgowy Klub Audi, Willys Jeep Club Polska oraz Lipsko 126p, podczas imprezy nie zabraknie akcentów motoryzacyjnych dwu i czterośladowych. Organizatorzy zapowiadają m.in. udostępnienie dwóch samochodów ciężarowych (tirów), umożliwiając zapoznanie się z wnętrzem tych pojazdów, instruktarz na temat bezpieczeństwa, widoczności z punktu widzenia kierowcy (martwe punkty), drogi hamowania.
W trakcie trwania akcji, KP Policji będzie znakować rowery. W tym celu należy okazać dokument potwierdzający zakup roweru, bądź kartę gwarancyjną.
Również strażacy z OSP włączą się do wydarzenia prezentując sprzęt będący na ich wyposażeniu.
To tylko wybrane akcenty motoryzacyjne, jednak najważniejsza jest chęć pomocy, czyli przekazanie krwi na ten szczytny cel.
Sobota, 5 października 2019, godz. 9.00-13.00.
Opolska TV zachęca i gorąco dołącza się do prośby o wsparcie.
Autor: Opolska TV / Paweł Januszek

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: