Chór Cantata zaśpiewa w Watykanie w Bazylice św. Piotra

Udostępnij:

Koncerty we Florencji w Amerykańskim Kościele Episkopalnym St.James oraz w Scuola Musica di Fiesole, koncert w Watykanie w Bazylice Św. Piotra przy głównym ołtarzu, to miejsca, gdzie Chór Cantata z Opola Lubelskiego będzie swym śpiewem sławić Opole Lubelskie. Chórzyści spędzą tydzień w podróży, a właściwie będzie to tygodniowe tournee po Włoszech. Są emocje, jest ekscytacje, tak to opisują na swoim profilu facebookowym:
„Uwaga Uwaga Uwaga
BOMBA!!!
Plakaty mówią same za siebie.
Jest radość, jest moc, jest adrenalina!”
Tym samym, będą to kolejne majestatyczne miejsca na mapie koncertowej Chóru Cantata, w których niósł się będzie chóralny głos grupy z Opola Lubelskiego, która całkiem niedawno obchodziła 25-lecie istnienia. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Cantata śpiewała w Krakowie w Bazylice Mariackiej. To było niesamowite przeżycie! – tak opisywali tamten koncert. Teraz czas na Watykan, trzeba mieć szczęście i poczynić wiele starań aby zrealizować taki cel. Ale trzeba brać byka za rogi – tak mówią.
W zeszłym roku gościliśmy włoski Chór ze Scuola Musica di Fiesole we Florencji. Nasz wyjazd będzie rewizytą, wyjątkowym doświadczeniem i niesamowitą przygodą. Będziemy mieli okazję zwiedzić Florencję, Rzym, Watykan i prawdopodobnie Pizzę.
Redakcja portalu Opolska TV gratuluje Chórowi Cantata, życzy świetnych występów i liczy na relację z tounee.
Autor: Opolska TV / Paweł Januszek


 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: