„Pomóżmy Poldkowi” – przekażmy dar krwi na leczenie

1666
0
Udostępnij:– Szczególnie potrzebna jest grupa krwi 0rh-, ale każda kropla jakiejkolwiek grupy krwi jest ważna. Nowotwór zaatakował krew i głównym sposobem leczenia jest właśnie podawanie krwi – poinformowała nas w rozmowie Justyna, córka Poldka Kubickiego, a także jedna z klubowiczek Lipsko 126p, czyli fanklubu polskiego Fiata 126p.
– Krew można oddać również w Lublinie w centrum krwiodawstwa podając dane: Leopold Kubicki i szpital w Poniatowej – dodaje.

Do akcji organizacyjnie aktywnie włączyli się fani motoryzacji z naszego regionu: Okręgowy Klub Audi, Willys Jeep Club Polska oraz Lipsko 126p.
Celem dobroczynnej akcji „Pomóżmy Poldkowi” jest oddawanie krwi, które odbędzie się w sobotę 5 października 2019, na Placu Targowym OPK w Opolu Lubelskim. To właśnie tam w godzinach 9.00-13.00 będzie można przekazać dar krwi w specjalnie przygotowanym do takich działań „krwiobusie” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Dzięki temu będzie możliwe wsparcie leczenia i walki z chorobą, dobrze znanego w Opolu Lubelskim i okolicy Poldka Kubickiego. Znanego szczególnie właścicielom zabytkowych motocykli i motorowerów, które nie dość, że kolekcjonuje to również naprawia, nierzadko służąc radą „jednośladowcom” w potrzebie.
Opolska TV zachęca i dołącza się do prośby o wsparcie, poprzez oddanie dowolnej ilości krwi, niezbędnej do pokonania choroby.
Autor: Opolska TV / Paweł Januszek

Stacja paliw na skwerze przy PKS w Opolu Lubelskim. Poldek Kubicki towarzystwie Stanisława Borowca (fot. nadesłał Dariusz Borowiec)


Poldek Kubicki towarzystwie kolegów motocyklistów, m.in. Stanisława Borowca (fot. nadesłał Dariusz Borowiec)


Poldek Kubicki, Stanisław Borowiec (fot. nadesłał Dariusz Borowiec)

 

Napisz komentarz

Udostępnij: