[LUBLIN] Sesja Parlamentu Dzieci i Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim

494
0
Udostępnij:


Wczoraj, 12 września 2019r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego podpisane zostało porozumienie między urzędem a lubelskim kuratorium, potwierdzające współpracę z Parlamentem Dzieci i Młodzieży.
Dzisiaj zyskujemy bardzo ważnego partnera – wypowiadała się po podpisaniu porozumienia kurator Teresa Misiuk. Myślę, że będziecie jeszcze bardziej aktywni w działaniach dzięki takiemu wsparciu – zwracała się do obecnych.
PDiM to ciało doradcze i konsultacyjne, funkcjonujące przy Kuratorium Oświaty w Lublinie. Parlamentarzystami są uczniów szkół z województwa lubelskiego. Młodzież, podczas wczorajszej sesji miała za zadanie zaznajomić się z treścią podpisywanego porozumienia oraz zapoznać się ze swoimi kolegami.
Podczas kolejnej sesji, w październiku będziemy wybierać Marszałka i dwóch Wicemarszałków – relacjonuje Wiktoria Skrzypiec, jedna z parlamentarzystek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Opolu Lubelskim.
Również marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski zwrócił się do młodych parlamentarzystów: Cieszę się ze współpracy między samorządem a wami. Jesteście tymi, na których nam najbardziej zależy. To nasze wspólne dobro.
Autor: Opolska TV

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: