Pił alkohol z kolegą, potem ukradł mu samochód

554
0
Udostępnij:

fot. odzyskany skradziony opel (lubelska.policja.gov.pl)

We wtorek 3 września 2019r. policjanci z Komisariatu Policji w Poniatowej zostali poinformowani o kradzieży samochodu na terenie tego miasta. 40-letni mieszkaniec z gm. Poniatowa wyjaśnił, że dzień wcześniej przyjechał do swoich znajomych do Poniatowej, gdzie w trakcie spotkania spożywali alkohol. Z uwagi na ilość wypitego alkoholu, zgłaszający zasnął w mieszkaniu znajomych. Gdy się obudził, zorientował się, że nie ma kluczyków do swojego samochodu. Auta nie było też na parkingu przed blokiem. Ponadto, w mieszkaniu znajomych nie było też 38-letniego znajomego.
Sprawą wykrycia sprawcy kradzieży zajęli się opolscy policjanci. Bardzo szybko wytypowali sprawcę i ustalili miejsce jego przebywania. 38-latek został zatrzymany już tego samego dnia. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał się do kradzieży opla i wskazał miejsce, gdzie ukrył samochód.
Odzyskany opel wrócił już do prawowitego właściciela. 38-latek wkrótce stanie przed Sądem, gdzie odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło/foto: lubelska.policja.gov.pl

 

Napisz komentarz

Udostępnij: