Trening Mózgu – z aplikacją na Androida?

811
0
Udostępnij:

Trening mózgu to nie tylko ćwiczenie pamięci czy koncentracji. To także, a może przede wszystkim, przełamywanie rutyny i robienie czegoś nowego, do czego mózg na co dzień nie jest przyzwyczajony. W badaniach udowodniono, że mózg dorosłego człowieka wciąż posiada zdolność tworzenia nowych komórek. Dlatego warto trenować mózg przez całe życie.

Ciekawym sposobem na taki trening poprzez zabawę, może być aplikacja na telefony komórkowe z systemem Android pod nazwą „Trening Mózgu” (Brain Trainer). Jest to darmowa, polskojęzyczna aplikacja, zawierająca mnóstwo prostych gier i ćwiczeń sprawdzających umiejętności mózgu i zmuszających do działania jego różne części. Program na Androida do pobrania ze Sklepu Play – LINK.
Być może aplikacja nie zastąpi samoedukacji, przełamywania rutyny i innych czynności polecanych dla rozwoju i aktywności mózgu, ale na pewno sprawdzi się we wspieraniu ćwiczeń mózgu, krótkoterminowej pamięci, koncentracji, bystrości, szybkości i dokładności.
„Trening Mózgu” posiada 15 rodzajów gier. Według producenta są to znakomite gry do trenowania mózgu, które są bardzo wciągające, a także stawiają wyzwania mózgowi. Na wybrane ćwiczenia wystarczy poświęcić min. 5-10 minut dziennie. Aplikacja jest przejrzysta, a każde ćwiczenie posiada opis i instrukcję.

Opis poszczególnych ćwiczeń ze strony producenta:
1) Umiejętności wielozadaniowe:
Zwiększ swoją zdolność do wielozadaniowości mózgu, grając w to. Pytania będą wyświetlane jednocześnie w 2 panelach. Musisz zdobyć cel, aby ukończyć poziom, zarządzając nie tracąc 3 szans na dowolnym panelu i za 1 minutę. Spróbuj uzyskać maksymalną liczbę punktów na każdym poziomie ..
2) Umiejętność szybkiego wyszukiwania:
Zwiększ swoje umiejętności wyszukiwania mózgu, bawiąc się tym. Wypuść piłki z dużej liczby do niskich numerów z limitem czasu. 5 sekund kary za każde złe kliknięcie.
3) Umiejętności matematyczne: dodawać, odejmować, pomnożyć liczby szybko w baloniku. Celem gry jest wciskanie balonów z poprawną odpowiedzią.
7) Umiejętność ustawiania ostrości:
Zwiększ swoje skupienie, kontrolując Twoją uwagę. Liczba będzie wyświetlana z szybkim tempem. Dotknij ekranu po każdym numerze, z wyjątkiem tego, że nie dotknij opcji Zatrzymaj liczbę.
5) Kolor vs Mózg:
Lista kolorów zostanie wyświetlona na kilka sekund, a kolory będą tasowane, zapamiętaj kolory, umieszczając je w tej samej kolejności, przeciągając elementy
6) Moc pamięci:
Pamiętaj obiekty, które wyświetlą się tylko kilka sekund i wrócić do nich w tej samej sekwencji.
To ćwiczenie wyzwaniem wyzwaniem dla Ciebie jest pamięć
7) Lewy półkula – Prawa półkula:
Równoważenie lewego i prawego mózgu jest bardzo ważne, grając w tę grę pociągnie twój mózg w wyważaniu działań

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: