W piątek burze i obfite opady!

329
0
Udostępnij:

W piątek 30 sierpnia w Polsce spodziewane jest zmienne zachmurzenie, w większości kraju będą padać krótkotrwałe deszcze, w niektórych obszarach wystąpią burze z piorunami.
Burze już pojawiły się w powiecie opolskim. Według prognoz burze, opady i zachmurzenie będą utrzymywać się w piątek oraz w nocy z piątku na sobotę.
W sobotę oraz w niedzielę, częściowo słonecznie przy małym zachmurzeniu.
W czasie burz należy zachować ostrożność.

Kilka zasad związanych z bezpieczeństwem w czasie burzy:
1. Jeśli burza zacznie się, gdy będziemy w drodze, nie chowajmy się pod drzewami, wiatami czy słupami energetycznymi, tylko w budynku, ewentualnie w samochodzie.
2. Gdy burza złapie nas na otwartym terenie, trzeba trzymać stopy jak najbliżej siebie i przykucnąć.
3. Warto także usunąć donice z parapetów i balkonów, pozamykać okna i drzwi. Lepiej nie obserwować tego typu zjawisk z balkonu, odsunąć się od szyby.
4. Jadąc autem, lepiej zatrzymać się na parkingu, poboczu i przeczekać. Nie parkować pod drzewami, liniami energetycznymi, czy wysokimi konstrukcjami.
5. Będąc w górach unikajmy wzniesień i górskich szczytów. Najbezpieczniej jest schronić się w niższych partiach gór, w schronisku.
6. Jeśli burza zastanie nas nad wodą lub na wodzie, należy jak najszybciej wyjść na brzeg. Nie należy także kąpać się w morzu, jeziorze ani rzece.

Poniżej mapa wyładować LIVE. Należy kliknąć w grafikę:

Mapa wyładowań (lightningmaps.org)

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: