Ile czasu wypoczywali w tym roku Polacy?

774
0
Udostępnij:

Tegoroczne wakacje dobiegają już końca. W tym roku pogoda szczególnie dopisywała w trakcie wypoczynku w Polsce. Najczęściej na swój wakacyjny kierunek Polacy wybierali Gdańsk, natomiast w górach – Zakopane. Ile czasu wypoczywali w tym roku Polacy? Jaki nocleg wybierali najchętniej, ile za niego zapłacili oraz na co narzekali najczęściej? Przedstawiamy podsumowanie wakacji 2019.
Przeciętny polski urlopowicz zarezerwował swój nocleg średnio 8 dni przed wyjazdem. Jak się okazuje, najwięcej osób planowało swój wypoczynek zaledwie 2 dni wcześniej – jest to ponad 6,6% spośród wszystkich użytkowników szukających noclegu na okres wakacyjny. Spora liczba planowała go także ok. 3 – 4 dni wcześniej – łącznie 9,8%. “Z niewielkim wyprzedzeniem dokonywane były rezerwacje zwłaszcza na przełomie lipca i sierpnia oraz przed długim weekendem sierpniowym. Z pewnością duży wpływ na ten fakt miała sprzyjająca pogoda – decyzje o wyjeździe były podejmowane bardzo często spontanicznie.” – twierdzi Mateusz Goliat, ekspert Noclegowo.pl
Wbrew pozorom, Polacy nie wyjeżdżali na długo. 21,8% osób zarezerwowało nocleg podczas wakacji tylko na 4 dni. 17,3% zdecydowało się na urlop 5-dniowy, a 15,4% wybrało wypoczynek 3-dniowy. Mniejsza część obrała wyjazd 2-dniowy (7,7%,) oraz 6-dniowy (9%). Na relaks 7-dniowy lub dłuższy postanowiło wyjechać 28,8% Polaków.

Najpopularniejszy Gdańsk i Zakopane
Niesłabnącym zainteresowaniem wśród miejscowości nadmorskich cieszy się Gdańsk – 9,2% użytkowników serwisu właśnie tam szukało noclegu podczas wakacji. Podobną tendencję wykazuje Zakopane, które wciąż przoduje w zestawieniu miejscowości górskich – 8,8%. Wśród miejsc, które Polacy odwiedzali najczęściej w trakcie wakacji 2019, można znaleźć także Łebę, Świnoujście, Sopot, Ustkę, Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Karpacz.

Ceny noclegu wzrosły
Statystyczny Polak średnio za nocleg w kraju zapłacił 79,1 zł. W porównaniu do roku 2018 cena ta wzrosła średnio o 7,7%. W zależności od wybranego kierunku koszty te wahały się od 35,1 zł w Sromowcach Wyżnych do nawet 125,3 zł w Sopocie. W najpopularniejszym Gdańsku cena noclegu wynosiła podczas wakacji średnio 101,5 zł, natomiast w Zakopanem było to 73,9 zł.

Najpopularniejsze kwatery prywatne
Tego lata większość polskich turystów zdecydowała się na wynajęcie pokoju w kwaterze prywatnej – jest to 35,8% spośród Polaków spędzających urlop w kraju. Co ciekawe, coraz większym zainteresowaniem co roku cieszą się apartamenty – 31,9%. Dużo rzadziej natomiast Polacy decydują się na rezerwacje w pensjonacie – 8,6% lub domkach letniskowych – 8%.

Najważniejsza jest lokalizacja
Bez wątpienia można stwierdzić, że jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o wyborze noclegu, jest oczywiście lokalizacja. Rezerwując nocleg, co czwarty użytkownik dopytywał o takie aspekty jak pobliskie atrakcje, w których można ciekawie spędzić czas w razie np. niepogody lub restauracje – zwłaszcza wtedy, gdy obiekt nie posiadał w ofercie wyżywienia.

Polacy narzekają na brud i zachowanie gospodarzy
Na portalu Noclegowo.pl każdego dnia, zwłaszcza w ciągu wakacji, można przeczytać wiele nowych opinii dotyczących noclegów. Wśród nich można znaleźć wiele pozytywnych komentarzy, ale pojawiają się również te negatywne. Na co najczęściej narzekali Polacy podczas tego lata? Zdecydowanie na stan czystości obiektu noclegowego oraz zachowanie właściciela obiektu noclegowego. Często możemy przeczytać także o niedziałającym Wi-Fi czy braku żaluzji lub zasłon w oknach. Nie brakuje też negatywnych opinii dotyczących za głośnych drzwi czy nawet zepsutych zabawek dla dziecka. Można zatem zauważyć, że Polacy dokładnie oceniają obiekt, w którym nocują oraz zwracają uwagę na wiele szczegółów podczas wakacyjnego odpoczynku.
Źródło/autor: Zuzanna Maciejewska www.noclegowo.pl / noclegowo.tv

 

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: