„Zabierz mnie nad morze…” Aga Ozon – lato 2019

Udostępnij:

Mając do dyspozycji portal lokalny i wiele zaprzyjaźnionych „muzycznych dusz” m.in. z Lubelszczyzny, jak się okazuje inspirującego regionu we wschodniej Polsce, z którego wywodzi się wielu twórców muzyki, a samo miejsce jest dość mocno zróżnicowane kulturowo, trudno nie skorzystać z okazji aby przedstawić postać swojej znajomej – Agnieszki Ozon. Wokalistki, która co jakiś czas z autorskimi projektami muzycznymi pojawia się w alternatywnych mediach, takich jak np.: YouTube. W tym momencie, już na samym początku tego wpisu zachęcam znajomych, widzów i czytelników Opolska TV do śledzenia i wspierania fanpage’ów Agi Ozon na portalach społecznościowych, gdyż dla muzyka w czasach ogromnego nasycenia rynku muzycznego promocja jest bardzo istotna. A jest na nim niewątpliwie miejsce na pozytywną i twórczą osobowość Agnieszki, o której można przeczytać w sieci – wokalistki o wschodnim temperamencie.
Tydzień temu, na kanale YouTube Agi pojawił się nowy utwór, w klimacie vintage’owym pt. „Nad morze”. Jak pisze Agnieszka: „Razem z moimi niesamowicie zdolnymi znajomymi postanowiliśmy spontanicznie nagrać wakacyjną piosenkę w stylu vintage„. Co prawda mamy polski sierpień i lato spuściło już trochę z upalnego tonu, ale na wyjazd nad morze nigdy nie jest za późno, choćby żeby wyrwać się z pracy:

Jak wytrzymać z Tobą mam,
Ciągle w pracy, ciągle sam.
Nie udawaj, że nie wiesz
czego naprawdę chcę.
Ref.
Zabierz mnie nad morze
Niech zaleje mnie szał morskich pian
Zabierz mnie nad morze
Chyba tyle możesz mi dać […]

Dla tych, których zainteresowała postać Agnieszki, kilka słów o Niej samej:
Aga Ozon – urodzona w Lublinie. Jest absolwentką Jazzu i Muzyki Estradowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Pisze teksty i muzykę, a w tym wszystkim jest również miejsce na teatr. Jest multiinstrumentalistką, laureatką festiwali piosenki artystycznej i autorskiej: między innymi Kraków (w ramach Festiwalu Korowód), Lublin (Wschody), Nowy Dwór Mazowiecki (nOFFa).
Być może część z naszych czytelników i widzów Opolska TV miała okazję usłyszeć Agnieszkę Ozon w lokalnym Radio Progres, bądź poznać na żywo np. podczas jubileuszowego koncertu dla Tygodnika Wspólnota Opolska w 2016r. Inną okazją mógł być koncert w Piwiarni Marzycieli („u Jana”) – klimatycznym miejscu z dobrymi koncertami i świetną pizzą w Opolu Lubelskim.
Natomiast, w sierpniu 2017r. w pobliskim Kazimierzu Dolnym, podczas koncertu w Teatrze Klepisko miała miejsce prapremiera EP „Znowu Wiosna”, nagranej przez Agnieszkę wraz z jej przyjaciółmi – lubelskimi muzykami.

Aga Ozon wystąpiła m.in. na żywo w radiowej Trójce, podczas koncertu laureatów Festiwalu Korowód wykonując jedną ze swoich autorskich piosenek. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku.
Polecam również wywiad w „Będzie głośno” Damiana Sikorskiego z Agnieszką Ozon na portalu polskieradio.pl: link do audycji
Autor: Paweł Januszek / Opolska TV

Napisz komentarz

Udostępnij: