[Powiat opolski] Groźne kolizje drogowe

578
0
Udostępnij:

Od początku tego tygodnia miały miejsce dwa groźne zdarzenia drogowe w powiecie opolskim. W związku z tym policjanci apelują o rozwagę na drodze.

foto: lubelska.policja.gov.pl

Do pierwszego zdarzenia doszło 5 sierpnia 2019 w miejscowości Polanówka w gminie Wilków. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 49-latka kierując pojazdem m-ki Mazda w rejonie skrzyżowania uderzyła w bok pojazdu m-ki Opel. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 33-letni mieszkaniec gm. Wilków kierował pojazdem m-ki Opel na drodze z pierwszeństwem przejazdu. W m-ści Polanówka na skrzyżowaniu wykonywał manewr skrętu w lewo w kierunku m-ści Dobre. W trakcie wykonywanego manewru z prawej strony uderzył w niego pojazd m-ki Mazda kierowany przez 49-letnią mieszkankę gm. Wilków. W następstwie zderzenia kierująca pojazdem m-ki Mazda oraz pasażerka pojazdu opel wraz z 8 miesięcznym dzieckiem zostały przewiezione do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego kierującej mazdą policjanci zatrzymali prawo jazdy.

foto: lubelska.policja.gov.pl

Kolejne zdarzenie drogowe, do którego doszło 6 sierpnia 2019 miało miejsce w miejscowości Kamień na drodze DW-747. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż na jezdni, w związku z awarią zatrzymał się pojazd ciężarowy. Za nim zatrzymały się dwa pojazdy marki Volkswagen oraz Hyundai kierowany przez 28-letniego mieszkańca Krakowa. Z przeciwnego kierunku pojazdem m-ki Volvo wraz z podpiętą przyczepką poruszała się 39-letnia mieszkanka Opola Lubelskiego. Najprawdopodobniej przez nieuwagę straciła panowanie nad pojazdem zjechała na przeciwległy pas ruchu uderzając w stojący pojazd Hyundai, a następnie zjechała do przydrożnego rowu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała.
Policjanci apelują o rozwagę na drodze, to od nas samych w głównej mierze zależy nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.
Źródło/foto: lubelska.policja.gov.pl

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: