Czy temat majątku bezspadkowego wróci po jesiennych wyborach? – zdaniem Patlewicza „Tak!”

723
0
Udostępnij:


Nagranie pochodzi z kanału World Jewish Restitution Organization, a w wersji z polskimi napisami opublikowane zostało na kanale Radosław Patlewicz w dniu 11 maja 2019r. Patlewicz twierdzi, że „Temat żydowskich uroszczeń ma wrócić po jesiennych wyborach!” oraz wskazuje na wypowiedź Gideona Taylora, że [wg R.Patlewicza] „po jesiennych wyborach w polskim parlamencie najprawdopodobniej zostaną tylko „trzeźwo myślący” tzn. zwolennicy wypłaty uroszczeń.

Wielu polskich publicystów i polityków taką narrację WJRO uważa za próby bezprawnego przejęcia bezdziedzicznego mienia, które nie ma prawnych spadkobierców, a staje się przedmiotem dyskusji i nacisków WJRO realizowanych poprzez rząd i media w USA.
W dyskusjach i komentarzach publicznych te działania opisywane są jako lobby WJRO i częstokroć komentowane jako bezzasadne i bezprawne, gdyż na ziemiach Polskich mieszkali Polacy wszelkich wyznań. Jeżeli stracili życie podczas wojny, nie mieli spadkobierców to prawnie majątek przechodzi na skarb państwa, nie zaś na grupy, czy społeczności wyznaniowe. Część polityków i publicystów twierdzi, że to naciski i lobby, po to aby zmienić prawo w Polsce, na odmienne niż obowiązujące na całym cywilizowanym świecie.
Od wielu miesięcy w wielu środowiskach m.in. politycznych podnoszony jest także głos, iż ustawa 447 przyjęta w USA otwiera pole do nacisków dyplomatycznych.
Źródło: kanał youtube Radosław Patlewicz

Napisz komentarz

Udostępnij: