Kręcimy „Wakacje z duchami” – legenda o Rozalii Lubomirskiej

Udostępnij:

"Wakacje z duchami" – trzeci dzień zdjęć

Kilka ujęć złapanych trzeciego dnia na planie ;)Z powietrza dronem wspierał nas Marcin Mikita

Gepostet von Opolska TV am Dienstag, 30. Juli 2019

Portal Opolska TV wraz z młodzieżą skupioną przy Opolskim Centrum Kultury oraz osobami, które aktywnie, społecznie działają na rzecz społeczności lokalnej i promocji miasta Opola Lubelskiego rozpoczęliśmy projekt pod nazwą „Wakacje z duchami”. Wspólnie postaramy się nagrać film poruszający tematykę historyczną dotyczącą opolskich pałaców, a przede wszystkim przybliżyć legendę o Rozalii Lubomirskiej, żonie księcia Aleksandra Lubomirskiego. Ekipa już zebrana, scenariusz powiedzmy, że gotowy, część pomysłów tworzy się spontanicznie, podczas zdjęć, ale najważniejsze – jest w nas entuzjazm, ciekawość i zabawa. Są już pewne efekty naszej pracy, zdjęcia i całkiem sporo ujęć. Do września planujemy zakończyć nagrywanie, a następnie przenieść się do studia, aby zająć się montażem. Gdy wszystko się powiedzie zaprosimy Państwa na premierę, która odbędzie się w kinie Opolanka, a następnie w internecie.

Pałac Lubomirskich w Opolu Lubelskim (obecnie Liceum Ogólnokształcące)

Liczymy, że dzięki naszemu projektowi przybliżymy historię, która miała miejsce pod koniec XVIII wieku i dotyczy Opola Lubelskiego, a szczególnie legendy o zgilotynowanej we Francji Rozalii Lubomirskiej. Jej zjawa (podobno) pojawia się co roku w rocznicę jej śmierci w okolicach opolskiego pałacu.
Plan jest taki: do końca wakacji nagrać zdjęcia do filmu „Wakacje duchami”, który ma przybliżyć legendę o Rozalii Lubomirskiej oraz historie pałaców Lubomirskich w Opolu Lubelskim i w Niezdowie.

Pałac w Niezdowie

Po wakacjach sporo pracy w studio, montaż i wtedy… podamy termin premiery.

Obsada 😉

Powyżej nasi aktorzy, główni bohaterowie: Zuzia, Wiktoria, Mateusz i Kuba. W filmie pojawi się więcej osób, głównie mieszkańców Opola, ale o tym kto wystąpi i kto nas wspiera powiemy podczas premiery. Póki co to oczywiście tajemnica.
Trzymajcie kciuki 😉
Opolska TV / Opolskie Centrum Kultury

 

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: