OPK informuje o dezynsekcji wody w sieci

714
0
Udostępnij:

Opolskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuje, że w związku z wystąpieniem w dniu 09.07.2019r. awarii sieci wodociągowej w Opolu Lubelskim może nastąpić czasowe pogorszenie parametrów fizycznych wody, takich jak: mętność i barwa.
Od dnia 10 lipca 2019r. woda w wodociągu na terenie miasta Opole Lubelskie jest poddawana dezynsekcji podchlorynem sodowym. W związku z powyższym woda u odbiorców może posiadać intensywny zapach chloru, który jest naturalnym efektem uzdatniania. Woda nadaje sie do spożycia bez konieczności przegotowywania.
Za wszelkie niedogodności i utrudnienia przepraszamy.
Mieszkańcy obawiają się, że powtórzy się sytuacja z listopada ubiegłego roku, gdy przez wiele dni brakowało wody w kranach, bądź występowało wyjątkowo niskie ciśnienie w sieci. W materiale filmowym zarejestrowanym podczas poprzedniej awarii, Prezes Zarządu Opolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Opolu Lubelskim wyjaśnia przyczyny problemów z siecią wodociągową.
Sieć budowana w latach 70′-80′ w ostatnim czasie ulega wielu uszkodzeniom i prawdopodobnie wymaga modernizacji. Podobny stan infrastruktury wodociągowej, zapewniającej mieszkańcom dostęp do bieżącej wody, dotyczyć może wielu miejsc w Polsce.

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: