[Poniatowa] XX Festyn o Godność Osoby Niepełnosprawnej

1013
0
Udostępnij:

XX Festyn o Godność Osoby Niepełnosprawnej „Jesteśmy wśród Was” – 9 czerwca 2019r., Poniatowa plac przy ul. Brzozowej
Organizatorem Festynu jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z siedzibą w Poniatowej przy zaangażowaniu jego członków, pracowników Środowiskowego Ośrodka Wsparcia „Pinokio” i Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Rewalidacyjnej, uczestników tych placówek oraz przy wsparciu miejscowych samorządów i lokalnych przedsiębiorców. Za otrzymane wsparcie organizatorzy przekazują serdeczne podziękowania.
Festyn to cykliczna otwarta impreza sprzyjająca integracji społeczności lokalnej z osobami z niepełnosprawnością (w tym osobami z zaburzeniami psychicznymi) i propagowaniu zdrowego stylu życia. Jest okazją do szerszego zaprezentowania potencjału twórczego osób z niepełnosprawnością. Ma na celu promowanie umiejętności artystycznych osób z niepełnosprawnością oraz upowszechnianie tworzonej przez nie kultury i sztuki. Jest formą włączania osób z niepełnosprawnością w proces tworzenia życia kulturalnego w środowisku lokalnym.

XX Festyn o Godność Osoby Niepełnosprawnej „Jesteśmy wśród Was”

W programie tegorocznego Festynu zobaczą Państwo:
występy grup artystycznych zrzeszających m.in. osoby z niepełnosprawnością z terenu województwa lubelskiego,
gry, zabawy, konkursy,
prezentacja efektów działalności artystycznej osób z niepełnosprawnością,
koncert finałowy, w którym występuje gwiazda muzyki disco polo.
Festynowi towarzyszą m.in. atrakcje dla dzieci, pokaz ratownictwa Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraczewicach, pokaz i warsztaty slackline (chodzenia po taśmie).
Źródło: Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: