Finał akcji „Podziel się grosikiem” – IV edycja

630
0
Udostępnij:


Od kwietnia 2019r. uczniowie wszystkich lokalnych szkół zbierali drobne monety, przysłowiowe „grosiki” w celu przekazania ich na cel dobroczynny dla niepełnosprawnego dziecka z terenu gminy Opole Lubelskie.

Akcję „Podziel się grosikiem” organizuje Rada Seniorów, a główną nagrodą dla szkoły, która zbierze największą sumę pieniędzy jest Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego.
Tegoroczna akcja skierowana była dla Alicji z Gór Kluczkowickich. Zebraną kwotę organizatorzy przekazali opiekunom dziewczynki, podczas finału akcji, który odbył się 4 czerwca 2019 roku w Opolskim Centrum Kultury.
W tegorocznej IV edycji „Podziel się grosikiem” największą kwotę w przeliczeniu na jednego ucznia udało się zebrać w Szkole Podstawowej w Pusznie Godowskim. Do przedstawicieli tej placówki – zgodnie z regulaminem zbiórki – w nagrodę za hojność i dobroczynność trafił Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego.
Łączna kwota zebrana w trakcie trwania IV edycji to 2775,86 złotych. Całość przeznaczona zostanie na rehabilitację dziewczynki.
Autor: Opolska TV / Paweł Januszek

 

 

 

 

Napisz komentarz

Udostępnij: