Ukraina – awaria w Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej

718
0
Udostępnij:

33 lata temu w nocy z 25 na 26 kwietnia 1986 roku doszło do katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie. O godzinie 1:23 nastąpiła awaria reaktora, wybuch wodoru i pożar.
Tymczasem, z informacji podanych na stronie internetowej Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej znajdującej się w miejscowości Warasz, wczoraj wieczorem, tj. 29 kwietnia 2019r. w bloku numer 3 wybuchł pożar. Dzięki szybkiej interwencji, ekipom strażackim udało się opanować rozprzestrzeniający się ogień. Mimo to blok nr 3 wyłaczono. W tej chwili w elektrowni pracują dwa z czerech bloków, ponieważ kolejny jest w trakcie remontu.

fot. Rówieńska Elektrownia Jądrowa

Z informacji podanych na stronie wynika, iż poziom promieniowania w Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej i w okolicy nie uległ zmianie. „Nie doszło do naruszenia limitów i warunków bezpiecznej eksploatacji.
Promieniowanie i stan ekologiczny w RAPS i przyległym terytorium nie uległy zmianie i mieszczą się w granicach obowiązujących norm.”
To oznacza, że w tej chwili nie istnieje obawa groźby skażenia. Ukraiński Warasz jest oddalony od powiatu opolskiego zaledwie o około 300 kilometrów.

Autor: Opolska TV / Źródło/fot.: rnpp.rv.ua

 

Napisz komentarz

Udostępnij: