Nowoczesne boisko przy Liceum w Opolu Lubelskim

665
0
Udostępnij:

Jest duża szansa, że Opole Lubelskie zyska nowy obiekt sportowy. Będzie to boisko o wymiarach 60x90m, ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, które przeznaczone będzie dla potrzeb mieszkańców, uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, a także do treningów oraz rozgrywek meczów sparingowych klubów piłkarskich „Opolanina” i UKS „Dubler”.

Władze miasta chcą umiejscowić ten obiekt na ternie boiska sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im.Adama Mickiewicza, czyli w miejscu dawniej często wykorzystywanym przez lokalną społeczność do uprawiania piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, a także tenisa. Obecnie ten obiekt stoi zdewastowany i pusty. Za sprawą porozumienia władz gminy i powiatu ta sytuacja ma się odmienić. Na mocy podpisanej umowy Starostwo, będące właścicielem tego terenu przekazuje Gminie nieodpłatnie w użyczenie część działki nr 55, na której umiejscowione jest licealne boisko. Gmina natomiast, czyni starania o uzyskanie dofinansowanie dla tego zadania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ten obiekt stanowić będzie doskonałe uzupełnienie istniejącej już bazy sportowej w tej części miasta. Zaprojektowane na obiekcie oświetlenie pozwoli na wykorzystywanie boiska do późnych godzin wieczornych” mówi Sławomir Plis – Burmistrz Opola Lubelskiego.

Szereg korzyści wymienia także Prezes MKS Opolanin Mariusz Bigos: „Za sprawą nowo powstającego boiska zwiększy się potencjał szkoleniowy skierowany do młodzieży na terenie gminy Opole Lubelskie, również naszego miejskiego klubu Opolanin. Zyskamy czas i oszczędności, ponieważ w zimowym okresie przygotowawczym kadra seniorska MKS Opolanin, która do tej pory trenowała m.in. na mniejszych powierzchniach, takich jak orlik, czy hala sportowa, będzie mogła szkolić się w odpowiednich dla piłkarzy warunkach. Do tego, konieczność odbywania meczów kontrolnych na wyjazdach związana była z kosztami i dostosowaniem się czasowo do harmonogramu zewnętrznych obiektów. Takie mecze trzeba było przeprowadzać nawet o 9.00 rano.

Z informacji jakie uzyskaliśmy z Urzędu Miejskiego wynika, iż nowe boisko będzie miało sztuczną nawierzchnię o wymiarach 60×90 m. Zamontowane zostanie nowe ogrodzenie i piłkochwyty, sztuczne oświetlenie, monitoring oraz wykonana zostanie wewnętrzna energetyczna linia zasilająca. Wykonane zostaną ciągi piesze, zamontowane trybuny dla widowni, kabiny dla zawodników rezerwowych, bramki sportowe oraz elementów małej architektury. Obecnie prowadzone są procedury przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji. Początek prac przewidziany jest na 2020 rok, a potrwają one około 12 miesięcy.

Autor: Opolska TV / fot. UM Opole Lubelskie

Napisz komentarz

Udostępnij: