Dwa razy na „podwójnym gazie” – jednego dnia!

762
0
Udostępnij:

Jak podaje serwis lubelska.policja.gov.pl w informacji opublikowanej 2 kwietnia 2019r. 50-letni mieszkaniec gm. Poniatowa w dn.01.04.2019r. w godzinach popołudniowych w miejscowości Kolonia Szczuczki nie zatrzymał się do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem prędkości o blisko 30km/h.  Policjanci przystąpili do pościgu za w/w kierowcą używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po krótkim pościgu pojazd marki Renault został zatrzymany przez policjantów. Po zatrzymaniu okazało się że kierowca ma 0,8 promila alkoholu w organizmie.  Jak się okazało powodem jego ucieczki było to że znajdował się w stanie nietrzeźwości.
Nie jest to niestety odosobniony przypadek na polskich drogach, gdy w kontrola alkomatem wskazuje na jadzę na „podwójnym gazie”.
Ten przypadek jest jednak bardziej niecodzienny, ponieważ ten sam mężczyzna po upływie 1.5 godziny został ponownie zatrzymany za kierownicą samochodu m-ki Opel Zafira w Opolu Lubelskim.
Te badanie wskazało 0.5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.
Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Autor: Opolska TV / Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Napisz komentarz

Udostępnij: