[wideo] Szkolny Dzień Teatru w SP nr 1

Udostępnij:

 

Już po raz trzynasty w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim obchodzono Szkolny Dzień Teatru. Głównym przesłaniem było stwierdzenie, że „teatr jest magią i tu wszystko jest możliwe”.
Dzięki pracy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycielek świetlicy, pań bibliotekarek oraz nauczycielki języka angielskiego zostały przygotowane piękne przedstawienia. Dużą rolę w organizacji dzisiejszego święta teatru odegrali rodzice, którzy zadbali o stroje dla małych aktorów, nagrody konkursowe a także słodki poczęstunek.
Odbyło się kilka przedstawień, w których dzieci zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, muzyczne, aktorskie. Dzieci zachęcały do czytania książek, uczenia się języka angielskiego, poszanowania wartości. Wisienką na torcie było przedstawienie nawiązujące do legendy o początkach naszego państwa. Rozstrzygnięto także konkurs na lalkę – pacynkę, która miała nawiązywać do postaci historycznej lub związanej z kultura polską.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na widowni zasiedli uczniowie naszej szkoły a także liczna grupa rodziców, dziadków i babć oraz młodszego rodzeństwa małych aktorów.
Dzisiejszy dzień był wielkim wydarzeniem w codziennej pracy naszej szkoły. Na pewno po raz kolejny przekonaliśmy się, że kontakt dzieci z teatrem to przede wszystkim zabawa w teatr, która korzystnie wpływa na rozwój dziecka.
Teatr jest magią. Tu wszystko jest możliwe: Czerwony Kapturek spotyka Jasia i Małgosię, Harry Potter zachęca do czytania bajek i wierszy, postaci z baśni śpiewają wspólnie piosenki….a widownia?.. widownia reaguje spontanicznie na to, co dzieje się na scenie… i wtedy mamy teatr…Dziś tak właśnie było w naszej szkole.

Źródło: SP nr 1 w Opolu Lubelskim

Napisz komentarz

Udostępnij: